Yapımcıları arasında Ridley Scott’ın da olduğu Raised by Wolves adlı bilim kurgu dizisi 3 Eylül’de HBO Max ekranlarında olacak.

Prisoners filminin yazarı olan Aaron Guzikowski’nin yaratıcısı olduğu diziyle ilgili ilk haberi 2018’in Ekim ayında almıştık. TNT’nin onay verdiği diziyi Ridley Scott’ın yapım şirketi Scott Free Productions (SFP) ve Madhouse Entertainment’ın üreteceğini, Guzikowski, SFP’den Scott, David W. Zucker (The Man in the High Castle), Jordan Sheehan (The Terror) ve Madhouse’dan Adam Kolbrenner (Prisoners) ve Robyn Meisinger’ın (Prisoners), dizinin yönetici yapımcıları olacağını öğrenmiştik.

2019’un Ocak ayında Travis Fimmel (Vikings), dizinin açıklanan ilk oyuncusu olmuştu.

Yine Ocak ayında Amanda Collin, Abubakar Salim, Winta McGrath, Niamh Algar, Felix Jamieson, Ethan Hazzard, Jordan Loughran, Aasiya Shah ve Ivy Wong’un dizinin kadrosuna katıldığı açıklanmıştı.

2019’un Mart ayında Matias Varela’nın kadroya katıldığı ile ilgili haber gelmişti.

2019’un Ekim ayında ise dizinin TNT’den HBO Max’e geçtiğini öğrendik.

Bu ayında başında ise dizinin yayın tarihi belli oldu, resmi fragmanı ve posteri yayınlandı.

Raised by Wolves, gizemli el değmemiş bir gezegende, insan çocuklarını yetiştiren Mother ve Father adlı (Amanda Collin ve Abubakar Salim) iki androidi merkezine alan bir dizi. Büyüyen insan kolonisi dini farklılıklarla parçalanma tehdidi altındayken, androidler insanların inançlarını kontrol etmenin tehlikeli ve zor bir iş olduğunu öğrenirler.

Güney Afrika, Cape Town’da çekilen 10 bölümlük dizinin ilk 2 bölümünü, 1969’dan beri bir televizyon projesinde yönetmenlik yapmayan Ridley Scott yaptı. Scott’ın oğlu Luke Scott, Alex Gabassi (The Frankenstein Chronicles), Sergio Mimica-Gezzan (Medici) ve James Hawes (Snowpiercer, Penny Dreadful), dizide yönetmenlik yapan diğer isimler.