ABC’nin 2005-2014 yılları arasında yayınladığı komedi dizisi How I Met Your Mother’ın uzantı dizisi en sonunda onay aldı. Hulu’nun 10 bölümlük onay verdiği How I Met Your Father’ın başrolüne Hilary Duff geldi.

This Is Us ve Love, Victor dizilerinin ortak yürütücü yapımcıları Isaac Aptaker ve Elizabeth Berger, dizinin yaratıcılığını üstlenecekler.

Proje, cidden uzun bir yoldan geldi. 2014 yılında, HIMYM yaratıcıları Craig Thomas & Carter Bays ve Emily Spivey, CBS için Greta Gerwig ve Drew Tarver’ın başrolünde olduğu bir deneme bölümü yazdılar, ancak kanal projeyi kabul etmedi.

2.5 yıl sonra Aptaker ve Berger, yeni bir bakış açısı ile diziyi yeniden canlandırmaya giriştiler ama bu sefer de This Is Us’ın ortak yürütücü yapımcılığına yükseltildikten sonra projeye devam etmediler.

20th Television, 2017-18 geliştirme sezonunda You’re the Worst dizisinin yazarı Alison Bennett ile projeye girişti ama yine ilerlemedi.

7 yıl sonra dizi Hulu’dan resmi dizi onayını aldı.

Hillary Duff, oğluna babasıyla nasıl tanıştığını anlatan Sophie karakterini canlandıracak. Yani orijinal dizide Josh Radnor’ın (ve Bob Saget’in)  karakteri Ted Mosby’nin yaptığının aynısını yapacak. Hikaye, 2021’de Sophie ve birbirine sıkı sıkıya bağlı arkadaş grubunun kim olduklarını, hayattan ne istediklerini ve flört uygulamaları ve sınırsız seçenekler çağında nasıl aşık olunacağını bulmanın ortasında başlıyor.

How I Met Your Mother’ın yaratıcıları Carter Bays ve Craig Thomas da yönetici yapımcı olarak projede yer alacaklar. Duff, başrolün yanı sıra dizinin yapımcılığını üstlenecek. Adam Londy, dizinin yardımcı yapımcısı. Orijinal diziyi yapan 20th Television, dizinin yapım şirketi.

Duff, instagram hesabından haberi takipçileri ile paylamış. 2. sayfadan neler dediğine bakabilirsiniz.