Natascha McElhone’un başrolünde olduğu, Matt Baker (Before We Die, Professor T) tarafından yaratılan ve yazılan, ITV/BritBox, Sky Italia, Foxtel ve PBS’te yayınlanacak olan Hotel Portofino, 27 Ocak’ta başlıyor.

1920’lerin İtalyan Rivierası’nda geçen dönem dramasında Natascha McElhone, Portofino kasabasında tam anlamıyla bir İngiliz oteli kurmak için İtalya’ya taşınan zengin bir sanayicinin kızı Bella Ainsworth karakterini canlandıracak.

Mark Umbers(Home Fires), Bella’nın çekici ama tehlikeli aristokrat kocası Cecil, Anna Chancellor (Four Weddings and a Funeral), otelin en etkili ama memnun etmesi zor konuğu Lady Latchmere karakterine hayat verecek.

6 bölümlük dizinin kadrosunda Olivia Morris, Adam James (Vigil), Imogen King (The Bay), Lily Frazer (Cuckoo), Claude Scott-Mitchell (Brassic), Elizabeth Carling, Lucy Akhurst, Oliver Dench (Domina), Bethan Cullinane, Louis Healy, Pasquale Esposito (Gomorra), Dominic Tighe (A Confession), Daniele Pecci (Orgoglio), Lorenzo Richelmy (Marco Polo) ve Rocco Fasano (Skam Italia) yer alan diğer isimler.

Otel sadece birkaç haftalığına açıldı, ancak başta buyurgan Lady Latchmere (Anna Chancellor) dahil olmak üzere konuklar talepkar ve memnun edilmesi zor. Otelin ortak sahibi ve itici gücü Bella, kısa sürede kendisini, onu Mussolini’nin İtalya’sının sıcak siyasi kazanına sürüklemekle tehdit eden entrikacı ve yolsuz bir yerel politikacı olan Signor Danioni’nin (Pasquale Esposito) hedefinde bulur.

Otel, Bella’nın tüm kaynaklarını, enerjisini ve odağını talep eder, ancak Bella, yaralı oğlu Lucian (Oliver Dench) ve dul kızı Alice’i (Olivia Morris), 1. Dünya Savaşı’nın yarattığı travma sonrasında sağlık ve mutluluğa doğru itmeye çalışırken başka yönlere çekilir.

Hotel Portofino, baştan sona örülmüş ve dramatik bir doruğa ulaşan klasik bir ‘kişilik’ gizemiyle, duygusal inişler ve çıkışlarla dolu bir aile draması. Matt Baker tarafından yaratılan ve yazılan seri, komik ve kendine özgü İngiliz ‘yurtdışındaki masumlar’ın köklü edebi geleneğini yakalar, ancak aynı zamanda Mussolini’nin İtalya’sında faşizmin yükselişinin tarihsel zeminine dayanan daha karanlık ve daha ciddi hikayeleri ortaya çıkarır. Cinsel ve sosyal özgürlük temalarını benimseyen Hotel Portofino, nefes kesen bir İtalyan ortamında, alt bölümlerden oluşan baş döndürücü bir kokteyl sunacak.

Eagle Eye Drama tarafından yapılan dizinin yönetmenliğini Adam Wimpenny (“Blackwood”) üstlendi.

Kaynak