Geçen sene HBO‘da başlayan, 2.sezonu 2 Ekim’de yayına girecek olan How to Make It in America, yarım saatlik bir komedi-drama dizisi. Ülkemizde e2 tarafından gösterilen diziyi, izleyenlerden çoğu başka bir HBO dizisi olan Entourage‘a benzetiyor.

Konuya genel olarak değinirsek;
Ben ve Cameron isimli New York’ta yaşayan iki yakın arkadaşın para kazanmak için hayallerinin peşlerinden koşmaları anlatılıyor. Tabii ki unutulamayan eski sevgililer, seks ve bu ikilinin hızlı yaşam tarzları gibi eklentiler de hikayeyi ayrı bir çekici kılıyor.

Lake Bell ve Bryan Greenberg

Lake Bell ve Bryan Greenberg

Dizimizin baş karakteri Ben’e yakışıklı oyuncu Bryan Greenberg hayat veriyor. Kendisini One Tree Hill‘de bir süre için Peyton’ın kalbini çalan Jake Jagielski ve tek sezondan sonra iptal olan October Road‘dan Nick Garrett olarak tanıyabilirsiniz. Ben’in en yakın arkadaşı Cam’i canlandıran Victor Rasuk‘u daha önce E.R.‘da doktorlarımızdan biri olarak görmüştük. Ben’in unutamadığı eski sevgilisi rolünde de Surface, Boston Legal ve Childrens Hospital‘dan aşina olduğumuz Lake Bell‘i seyrediyoruz. Diğer oyuncuların listesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Dizinin en sevmediğim tarafı; çok az bölüme sahip olması. İkinci sezonu da aynı ilk sezonu gibi sadece 8 bölüm sürecekmiş. Yakında Amerikan kablolu kanalları (ABC Famiy‘yi es geçiyorum) bölüm azlığı konusunda İngiliz dizileriyle yarışacak gibi duruyor.Merak edenler, tanıtım videosunu buradan izleyebilirler.