Hulu, Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio’nun yapımcısı olacağı, Erik Larson’ın 2003’te yayınlanan “The Devil in the White City: Murder, Magic and Madness at the Fair That Changed America” adlı  kurgusal olmayan kitabını uyarlamaya girişiyor.

Beyaz Şehirdeki İblis, 1893 Şikago Dünya Fuarı’nda (Kolomb Dünya Fuarı), kaderleri birbirine sonsuza denk bağlanan biri mimar, diğeri seri katil iki adamın gerçek hikayesini anlatıyor. Dünyaya damgasını vurmak için uğraşan, fuarın arkasındaki parlak ve titiz baş mimar Daniel H. Burnham ile fuar alanındaki kadınları kandırıp “Cinayet Kalesi” olarak adlandırılan, özel olarak tasarladığı oteline götürüp işkence yaparak öldüren yakışıklı ve kurnaz eczacı/doktor/seri katil H.H. Holmes, hikayenin merkezinde olacak.

DiCaprio, sinemaya uyarlamak için 2010 yılında kitabın haklarını almış, 2015 yılında Scorsese’nin yönetmenliğinde, filmde seri katil Holmes’u canlandırmak üzere anlaşma yapmıştı. Fakat film projesi bir türlü hayata geçemedi.

DiCaprio ve Scorsese dışında, Rick Yorn (Vinyl), Emma Koskoff (Vinyl), Jennifer Davisson (The Revenant) ve Stacey Sher (Django Unchained, Into the Badlands), yönetici yapımcı olarak görev alacaklar. Paramount TV, dizinin yapımcısı.

Gangs of New York, The Aviator, The Departed, Shutter Island, The Wolf of Wall Street gibi film projelerinde çalışan DiCaprio ve Scorsese’nin birlikte televizyona yapacakları iş olacak. Leonardo DiCaprio’nun yapımcılıktan öte, dizide başrol olup olmayacağı belli değil.

Kaynak