Amazon, Lois Duncan’ın 1973 tarihli aynı adlı romanına dayanan ve ilk sezonu 8 bölüm sürecek olan I Know What You Did Last Summer’ın tanıtım fragmanını yayınlandı. Dizinin ilk 4 bölümü 15 Ekim’de, kalan 4 bölüm ise 12 Kasım’a kadar haftalık olarak yayınlanacak.

İlk kez 1997 yılında Jennifer Love Hewitt ve Sarah Michelle Gellar’ın başrollerini paylaştığı slasher filmle uyarlanan “Geçen Yaz Ne Yaptığını Biliyorum”, bir yıl sonra memleketlerinde tekrar bir araya geldiklerinde onları yakalayan ölümcül bir sırrı paylaşan bir grup lise son sınıf öğrencisinin hikayesini anlatıyordu.

Amazon Prime Video, dizinin hikayesini güncelliyor. Orijinal filmin ve dayandığı Lois Duncan kitabının yayınlanmasından bu yana teknolojideki güncellemeler sayesinde, yeni kötü adamımız teknoloji konusunda çok daha bilgili. Gençler artık kanla yazılmış mektuplar yerine tehdit edici kısa mesajlarla işkence görüyorlar.  Sadece, örtbas etmeye çalıştıkları suçu kimsenin bilmediğini düşünen çocuklara gönderilen, palyaço emojisiyle tamamlanan, akıldan çıkmayan metin:  “I’m Coming 4 U”

Mezuniyet gecelerine musallat olan ölümcül araba kazasından bir yıl sonra, bir grup genç kendilerini karanlık bir sırla birbirine bağlı bulur ve acımasız bir katil tarafından takip edilirler. Peşlerinde olanları bir araya getirmeye çalışırken, görünüşte mükemmel olan kasabalarının ve kendilerinin karanlık tarafını ortaya çıkarırlar. Herkes bir şeyler saklıyor ve yanlış sırrı ortaya çıkarmak ölümcül olabilir.

Sarah Goodman’ın yazıp yürütücü yapımcılığını üstlendiği dizinin başrollerinde Madison Iseman (Henry Danger), Bill Heck (Locke & Key), Brianne Tju (Light as a Feather), Ezekiel Goodman, Ashley Moore, Sebastian Amoruso, Fiona Rene (Stumptown), Cassie Beck (Connecting…) ve Brooke Bloom (The Sinner) yer alıyor.

Senarist Sarah Goodman; yapım şirketi Original Film’den Neal H. Moritz (1997 ve 1999’daki filmlerin yapımcısı) ve Pavun Shetty (The Boys), Erik Feig, Peter Guber; Atomic Monster’dan James Wan, Michael Clear ve Rob Hackett, Craig William Macneill ve Shay Hatten dizinin yönetici yapımcıları.

.