Netflix’in Leigh Bardugo’nun dünya çapında çok satan Grishaverse romanlarından uyarlanan dizisi Shadow and Bone, savaşın harap ettiği bir dünyada geçiyor. Düşük rütbeli bir asker olan yetim Alina Starkov, ülkesini özgürlüğüne kavuşturmanın anahtarı olabilecek olağanüstü bir gücü olduğunu keşfeder. Karanlıklar Diyarı’nın korkunç tehdidi yaklaşırken Alina, sihirli güçlere sahip askerlerden oluşan ve Grisha olarak bilinen seçkin bir ordunun mensubu olarak eğitim görmek için bildiği her şeyden koparılmıştır. Ancak Alina, sahip olduğu güce hükmetmekte zorlanırken müttefiklerin ve düşmanların aynı kişiler olabileceğini ve bu görkemli dünyada hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını keşfeder. Karizmatik suçlulardan oluşan bir ekibin de dâhil olduğu çeşitli tehlikeli güçler devrededir ve hayatta kalmak için sihirden çok daha fazlası gerekecektir.

Jessie Mei Li, Ben Barnes (Westworld, The Punisher), Amita Suman (The Outpost), Freddy Carter (Pennyworth), Archie Renaux (Gold Digger) ve Kit Young’ın (Endeavour) dizinin başrol oyuncuları.

Dizinin kadrosunda ayrıca Sujaya Dasgupta (Press, Guilt), Danielle Galligan (Game of Thrones, Krypton), Daisy Head (Harlots, Guilt) ve Simon Sears (Winter Brothers), Calahan Skogman, Zoë Wanamaker (Killing Eve), Kevin Eldon (Game Of Thrones), Julian Kostov (Treadstone), Luke Pasqualino (Snatch), Jasmine Blackborow ve Gabrielle Brooks gibi isimler bulunmakta.

Eric Heisserer (Bird Box, Arrival), dizinin yaratıcısı, yazarı, yürütücü ve yönetici yapımcısı olarak projenin başındaki isim. 21 Laps Entertainment (Stranger Things), dizinin yapım şirketi. Eric Heisserer’ın senaryosunu yazdığı Arrival filminin de yapım şirketi olduklarından, bir kez daha aynı projede bir araya geldiler. Pouya Shahbazian (Divergent serisi) ve 21 Laps’ten Shawn Levy, Dan Levine, Dan Cohen ve Josh Barry dizinin yönetici yapımcıları.

8 bölümlük ilk sezon 23 Nisan’da ekranlarda olacak.

Türkçe altyazılı fragman