Dizi, 7 Haziran 2020’de yayınlanmaya başlayan yeni HBO ve BBC One dizilerinden biridir. Toplam 12 bölümden oluşan dizi, 13 Temmuz 2020’de yayınlanan 12. bölümü ile final yaptı. Michaela Coel tarafından tasarlanan dizinin yönetmenliğini ve senaryosunu da Michaela Coel üstlendi. Her bölümü 28 ila 35 dakika arasında değişiklik gösteren yapım, bir gece yarısı yazma seansının ardından yayıncısının cinsel saldırısına uğrayan genç bir kadın ve yükselen edebiyat yıldızı (Coel tarafından oynanan) Arabella’yı konu alıyor.

Dizinin ana konusu farklı rıza biçimleri hakkında şekilleniyor. Arabella’ya ek olarak onun yakın arkadaş çevresini ve başkentin flört sahnesindeki kendi bireysel yolculuklarını da takip ediyoruz.

Karakterler

Michaela Coel, Arabella’yı oynuyor. İnternet üzerinde ünlü olan ve ilk kitabı ülke çapında Y kuşağının ilgisini çeken çok satan bir yazar. Gemideki bir geziden yeni dönmüştür ancak umduğu kadar çok yazı yazamamış ve son teslim tarihini geçirmemek için yayıncısının Londra ofisinde tüm geceyi geçirmek zorunda kalmıştır. Daha sonrasında yakındaki bazı arkadaşlarına bir şeyler içmek için katılmaya ikna olduğunda Arabella bayılır ve o akşama dair pek bir şey hatırlayamaz – tuvalette ona bakan bir adamın görüntüsü dışında. Günler geçtikçe tazelenen hafızasının yardımıyla, nihayetinde bir cinsel saldırı anısı olduğunu fark eder.

Weruche Opia, Terry’yi oynuyor. Arabella’nın en iyi arkadaşı, bir Dove reklamının yaklaşan seçmeleri için repliklerinin provasını yapmakla meşgul, ünlü olmaya çalışan bir aktris.

Paapa Essiedu Kwame’i oynuyor. Dansçılığa merak salan bir fitness sınıfı öğretmeni olan Kwame, Londra’nın flört sahnesinden zevk alan çekici ama kendine güveni olmayan bir gey.

Marouane Zotti, Biagio’yu oynuyor. Arabella’nın fırtınalı bir tatil romantizminin ardından bağ kurduğu bir uyuşturucu satıcısı.

Harriet Webb, Theodora’yı oynuyor. Arabella’nın katıldığı ‘tecavüzden kurtulanlar terapi grubu’nu yöneten ve Arabella’yı okuldan tanıyan işçi sınıfından bir kadın.

Ann Akinjirin, Alissa’yı oynuyor. Bayıldığı gece Arabella ile birlikte olan genç bir kadın.

Not: Diziyle ilgili daha önce bu yazının altında yorum yapılıyordu.