HBO, kasım başında 2020 programındaki dizilerden kısa görüntüler içeren bir video yayınlamıştı. Şimdi de güncellenmiş takvimine göre hazırlanan yeni bir video daha sundu. Biz de bunu paylaşırken, buradaki yeni dizilerden 22dakika’da daha önce bahsi geçmemiş olanlara kısa kısa göz atalım dedik.

Yeni Sezonuyla

Ekrana Dönecek Olanlar

Westworld
The New Pope
Euphoria
Succession
The Righteous Gemstones
Barry
Los Espookys
Curb Your Enthusiasm
Insecure
My Brilliant Friend
Room 104
High Maintenance

 

Yeni Diziler

The Outsider
The Undoing
Perry Mason
The Plot Against America
I Know This Much Is True
Avenue 5
Lovecraft Country
The Third Day
We Are Who We Are
Betty
We’re Here
Industry
I May Destroy You (eski adıyla January 22nd)
Run

 


Perry Mason

1932 Los Angeles’ında geçen limitli dizi, ünlü savunma avukatı Perry Mason’ın orijin hikayesine odaklanacak. Erle Stanley Gardner‘ın kitaplarındaki karakterlerden uyarlanıyor.

Düşük ücrete çalışan özel dedektif Perry Mason, Fransa’daki savaş zamanından kalan hatıraların ve dağılmış evliliğinin verdiği acıların etkisinden hala kurtulamamıştır. Ülkenin geri kalanı Büyük Buhran’ın ardından iyileşme sürecine girmişken L.A. oldukça hareketlidir. İşlerin çok yanlış gittiği bir adam kaçırma olayı sonucu Mason, davadaki gerçeği ortaya çıkarırken bozulmuş bu şehrin gerçeklerini görmeye başlar.

Kadrosunda Matthew Rhys (The Americans), Tatiana Maslany (Orphan Black) ve John Lithgow gibi isimler yer alıyor.

Game of Thrones, The Sopranos, Boardwalk Empire, Sex and the City, The Wire, The Pacific, Rome ve Deadwood gibi dizilerde çalışan HBO emektarı Tim Van Patten, yönetmenlik ve yapımcılık yapacak. Yapımcıların arasında Robert Downey Jr.’ın varlığı da dikkat çekiyor.


Industry

HBO’da 6 sezon boyunca Girls’ü yapan Lena Dunham’ın yönetmenlik ve yapımcılık yapacağı bu yeni drama 8 bölüm sürecek. 20’li yaşlarındaki bir grup insanın uluslararası finans dünyasına girişini konu edinecek.

Rekabetçi bir grup yeni mezun genç, Londra’daki üst düzey bir yatırım bankasında kalıcı pozisyon alabilmek için kısıtlı bir sürede mücadele edecek. Meslektaşlar arasındaki arkadaşlık, aşk ve düşmanlık sınırları, “seks, uyuşturucu ve ego” olarak tanımlanan şirket kültürüne daldıklarında bulanıklaşacak; tıpkı anlaşmalar ve elde edilecek kârlar gibi.

Oyuncu kadrosuna şuradan bakabilirsiniz.


I May Destroy You (eski adıyla January 22nd)

Michaela Coel (Chewing Gum, Black Earth Rising) yapımcılık yaparken aynı zamanda başrolünü üstlenecek.

BBC ile ortak yapım olan dizi yarımşar saatlik 12 bölümden oluşacak. Günümüz dünyasında cinsel ilişkide rızanın nasılını sorgulayan, ilişkileri yeni bir manzarada inceleyen, özgürlük ve istismar arasındaki farkı irdeleyen bir dizi olarak tanımlanıyor.

Londra’da, hazzın bir telefon uygulaması kadar uzakta olduğu dünyada geçen dizi, merkezine Arabella’yı koyuyor. Dertsiz tasasız, özgüveni yerinde Arabella’nın iyi arkadaşları, tatil için İtalya’da bulunan -açık bir ilişki yaşadığı- erkek arkadaşı ve yeni gelişmekte olan bir yazarlık kariyeri vardır. Bir gün gittiği bir randevuda tecavüze uğradığında, hayatını baştan aşağı sorgulamak ve yeniden inşa etmek zorunda hissetmeye başlar.

Arabella olanlarla başa çıkmak için mücadele ederken kendini keşfetme yolculuğuna başlar. Bu genelde acılı ve bazen eğlenceli yolculuk, onu bazı şaşırtıcı yerlere ve tartışmalı sonuçlara götürür.


Run

Fleabag’in arkasındaki ekibin elinden çıkan yeni bir komedi.

Sıkıcı bir hayat yaşayan Ruby, gerçek aşkı ve kendini yeniden keşfetmeyi vaat eden bir anlaşma daveti alır. Bunun üzerine hayatındaki her şeyi geride bırakır ve ilk aşkıyla birlikte bir yolculuğa çıkar.

Emmy ödüllü Merritt Wever (Nurse Jackie, Unbelievable) ve Domhnall Gleeson (Star Wars, About Time) başrollerdeki isimler. Ayrıca dizinin yapımcılarından Phoebe Waller-Bridge (Fleabag, Killing Eve), tekrar eden bir rolle yer alacak.


We’re Here

Senaryosuz bu reality dizi, 6 bölüm sürecek ve ilkbaharda görücüye çıkacak. Küçük kasaba sakinlerinden oluşan bir grup, bir gecelik drag performansı sergilemek için drag queen’lerden yardım alacaklar ve eğitime girecekler.

Her bölümde RuPaul’s Drag Race yarışmacılarından Bob the Drag Queen, Eureka O’Hara ve Shangela Laquifa Wadley, drag kızlarına hazırlanmaları için danışmanlık yapacaklar ve nasıl konfor alanlarının dışına çıkacaklarını öğretecekler.