HBO, 25 Ekim’de bizi yeni bir dizi ile buluşturdu: The Undoing.

Dizimiz, Jean Hanff Korelitz‘in You Should Have Known adlı romanından uyarlanmış. Dizinin mutfağında ise David E. Kelley ve Susanne Bier bulunmakta. Ayrıca dizinin başrolü olan Nicole Kidman da dizinin yapımcıları arasında yer almakta.

Mini dizi olarak ekranlara getirilen dizinin ilk sezonu 6 bölüm sürdü ve devamı gelmeyecek. Dizi, 29 Kasım’da final yaptı. Bölüm süreleri 50-70 dakika arası değişmekte.

Grace Fraser (Nicole Kidman), başarılı bir terapisttir ve oturmuş bir aile düzeni vardır. Hayatında yolunda gitmeyen pek bir şey yoktur, her şey istediği gibi gitmektedir. Ancak bir anda etrafından birisinin öldürülmesiyle hayatı değişir ve akıl almaz trajedilerle, saçma sapan suçlamalarla uğraşmak zorunda kalır. Bu olaydan sonra hayatında hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Jonathan Fraser (Hugh Grant) ise bir hastanede doktor olarak görev yapmaktadır. Geçmişinde yaşadığı bazı kayıpların etkisini hala hissetmektedir. Grace’inki gibi onun hayatı da yaşanılan bu trajik olay sonucunda değişir.

Dizinin kadrosunda Edgar Ramirez, Noah Jupe, Lily Rabe, Matilda De Angelis, Donald Sutherland ve Noma Dumezweni gibi isimler de bulunmakta.

Dizinin sezonunu bitirdim ve başından genel olarak memnun kalktığımı söyleyebilirim. Medyada gördüğüm kadarıyla diziyi çok gömen ve çok öven iki kitle var; ancak ben iki kitleden de olduğumu düşünmüyorum. Kendi ayarında bir diziydi. Nicole Kidman olmasaydı izler miydim? Onu pek bilmiyorum, ancak onu izlediğim için mutluyum. Gayet iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Ayrıca Hugh Grant’in de iyi iş çıkardığını düşünüyorum. İkisini de muhtemelen çeşitli ödüllere aday olarak görebiliriz. Başrolleri ve bu tarz psikolojik gerilim dramalarını seviyorsanız tavsiye edebilirim. Diziden çok ispiyon (spoiler) vermemek adına konusunu sınırlı tuttuğumu da belirteyim.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

Not: Dizi hakkında daha önce burada yorum yapılıyordu.

FRAGMANI