Into the Badlands Wallpaper

“Savaşlar çok uzun zaman önceydi. Kimse hatırlamıyor bile. Baronların zamanı gelene kadar karanlık ve korku hakimdi her yere. Kaostan düzen yaratan 7 erkek ve kadın. İnsanlar korunmak için onlara akın ettiler. Bu ‘koruma’ sonradan kulluğa dönüştü. Silahları ve düzenli orduları sürgün ettiler. Ölümcül savaşçılarına ‘kırpıcı’ dediler. Bu dünya kan üzerine inşa edildi. Burada kimse masum değil. Çorak arazilere (kırgıbayırlar) hoşgeldiniz.”

AMC‘nin Kasım ayında bizlerle tanıştırdığı dövüş sanatları temalı aksiyon-drama dizisi Into the Badlands işte bu sözlerle başlıyor. İlk sezonu 43 dakikalık 6 bölümden oluşan dizimiz hakkında henüz ikinci sezon haberi olmasa da ikinci sezonunun olma ihtimali yüksek gözüküyor. Dizinin yaratıcıları Alfred Gough ve Miles Millar iken yönetmen koltuğunda ise David Dobkin ve Guy Ferland oturmakta.

Badlands1

Dizinin merkezinde, baronlardan birinin naibi Sunny ve yolda karşılaştığı M.K var. Sunny, M.K‘i bulduktan sonra görevini ve amacını sorgulamaya başlıyor. Zamanla hep duyduğu hikayenin gerçek olduğunu öğreniyor: Çorak arazilerin dışında da bir hayatın olduğu. Şimdi amacı sevdiği kadını da alarak bu diyarı terketmek ama amacına ulaşabilecek mi? İzleyip görelim.

Badlands2

KARAKTERLER:

Sunny

Sunny (Daniel Wu):

Dizinin baş karakteri. Baron Quinn‘in naibi konumunda. Ayrıca çorak arazilerdeki en iyi kırpıcı. M.K‘i bulduktan sonra onu çırağı yapıyor ve eğitmeye çalışıyor. Ayrıca sevgilisiyle çorak araziden kaçmak ve kendini bulmak niyetinde. Bu rol Daniel Wu‘nun ekranlardaki ilk deneyimi.

 


 

Quinn

Baron Quinn (Marton Csokas):

Her baronun kendi bölgesi var ve her baron bu bölgelerde bir şeyler üretiyor. Quinn arazisinde afyon üretip diğer baronlara pazarlıyor. İçinde öldürmeye karşı bitmek tükenmek bilmeyen bir arzu var. Hırslı biri. Ayrıca tüm baronlar arasındaki en güçlü kırpıcı ordusuna sahip kişi. Bu da onu en güçlü baron yapıyor. Marton Csokas daha önce Klondike ve Sons of Liberty gibi dizilerde, ayrıca 2. Yüzüklerin Efendisi filminde karşımıza çıktı.


 

MK

M.K (Aramis Knight):

Sunny tarafından bulunan M.K sıradan bir çocuk gibi görünüyor ancak büyük bir sırrı var: (İlk bölümden ispiyon) İçinde gizli bir güç var ve her ne zaman bir yeri kesilse bu güç kontrolü ele alıyor ve muazzam bir güç patlamasına şahit oluyoruz. Aramis Knight daha önce birçok dizide konuk oyuncu olarak karşımıza çıktı. Bu onun ilk başrolü.

 


The Widow

The Widow – Dul (Emily Beecham):

Her dizide en az bir tane bulunan seksi karakter kotasını bu dizide temsil eden kişilerden bir tanesi Dul. Kocası öldükten sonra yerini alarak baronluk yapmaya başlamıştır. Tüm çorak arazinin petrol ihtiyacı onun bölgesinden sağlanıyor. Dul‘un kalesinde yaşayanların hepsi kızlardan oluşuyor ve hepsi kendisine anne diye seslenmekte. Emily Beecham, en son The Village dizisiyle karşımıza çıktı.


 

Ryder

Ryder (Oliver Stark):

Baron Quinn‘in hırslı, gözü baronlukta olan oğlu. Gözü babasının yerinde olan birinin nasıl bir karaktere sahip olduğunu az çok tahmin ediyorsunuzdur. Babasının kendisi yerine devamlı Sunny‘ye danışmasından hiç memnun değil. Oliver Stark da birkaç diziye konuk oyuncu olmuş. Bu ilk uzun süreli işi.

 


 

Lydia

Lydia (Orla Brady):

Baron Quinn‘in eşi. Baronu deli gibi kıskanmakta. Bazı durumlardan mutlu olmasa da baronu yine de çok sevmekte. Orla Brady, Fringe, American Odyssey, Sinbad ve Jo gibi dizilerde karşımıza çıktı.

 


 

Ayrıca Dul‘un kızlarından biri olan Tilda rolünde Ally Ioannides, Baron Quinn‘in ikinci eşi olması beklenen Jade rolünde Sarah Bolger, Sunny‘nin sevgilisi Veil rolünde Madeleine Mantock, şu anda The Blacklist dizisinde Matias Solomon olarak karşımıza çıkan Edi Gathegi baronlardan biri olan Jacobee, Spartacus dizisindeki Saxa rolüyle gönülleri fethetmiş olan Ellen Hollman ise Zypher rolüyle karşımıza çıkmakta. Dizinin tam kadrosunu görmek için buraya bakabilirsiniz.

Badlands3

Reytingleri:

Wikipedia sayfasından alınan bilgilere göre sezon açılışını 3.1 izlenme oranı ve 6.39 milyon izleyici ile yapmış. Daha sonra sırasıyla 2.3, 2.5, 1.1, 1.0 ve 0.8‘lik izlenme oranları ile 4.83, 5.17, 2.31, 2.21 ve 2.16 milyonluk izleyici sayısına ulaşmış. Ben bu reytinglerle onay alacağı kanaatindeyim. Umarım kanal bizleri yanıltmaz. [Dizinin üçüncü bölümden dörde geçerken yaşadığı reyting düşüşü, AMC’nin hit dizisi The Walking Dead’in sezon arasına girmesiyle onun desteğini kaybetmesi yüzünden.]

Son Söz:

Oldukça etkileyici dövüş sahnelerini içinde barındıran dizimiz, bu sahnelerdeki şiddet konusunda elini hiç de korkak alıştırmıyor. Dizi 43’er dakikadan 6 bölümden oluştuğundan bir oturuşta bitirilebilecek bir yapım. Topu topu 4 saatlik bir zamanınızı alacak. Oldukça memnun kalacağınızı düşünüyorum. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler dilerim. :)

Tanıtım Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=CI8azt_QhDk

Ending