Guillaume Musso‘nun 2018’de yayınlanan çok satan romanı La Jeune Fille et la Nuit’den uyarlanan, Ioan Gruffudd (“Fantastic Four”), Ivanna Sakhno (“Pacific Rim Uprising”) ve Grégory Fitoussi (“Spiral”) gibi uluslararası oyuncuların başrolünde olduğu Fransız Rivierası’nda geçen The Reunion adlı dizinin çekimlerine başlandı.

Shemss Audat, Vahina Giocante (Mata Hari), Dervla Kirwan (The Stranger, White Dragon), Rupert Graves (Riviera, Sherlock) ve Salóme Gunnarrsdóttir (Pennyworth), 6 bölümlük dizinin kadrosunda yer alan diğer isimler.

Bill Eagles (“Beautiful Creatures,” “12 Monkeys”) tarafından yönetilen İngilizce dizi, Make It Happen Studio (“No Second Chance”), MGM International TV Productions ve Fransa devlet televizyonu France Televisions ortak yapımı olacak.

Marston Bloom (“Selection Day,” “Marcella”), dünya çapında 35’ten fazla dilde 2 milyondan fazla kopya satan Musso’nun hit romanının uyarlamasını kaleme aldı.

Fransız Rivierası – Kış 1992:

Dondurucu bir gecede, lise kampüsü bir kar fırtınası tarafından felç edilirken, hazırlık sınıfının en parlak öğrencilerinden 19 yaşındaki Vinca Rockwell, gizli ilişki yaşadığı felsefe öğretmeniyle birlikte kaçar. Genç kız için “aşk her şeydir ya da hiçbir şeydir”. Onu bir daha kimse görmeyecek.

Fransız Rivierası – İlkbahar 2017:

Bir zamanların ayrılmaz 3’lüsü, Vinca’nın en iyi arkadaşları Fanny, Thomas ve Maxime, mezun olduklarından beri birbirleriyle konuşmadılar. 25 yıl sonra mezunlar toplantısında yeniden bir aradalar. 25 yıl önce, korkunç koşullar altında 3’ü, cesedi lisenin spor salonuna duvarla örttüler. Bugün başka bir bina inşa etmek için tamamen yok edilecek olan bina.

O andan itibaren rahatsız edici, acı verici ve şeytani gerçeğin ortaya çıkmasının önünde hiçbir şey duramaz.

Kaynak