Amazon, Avustralyalı yazar Holly Ringland‘in 2018’de yayınlanan romanı The Lost Flowers of Alice Hart’ı, başrol oyuncularından birini ve yapımcılığını Sigourney Weaver’ın üstleneceği bir dizi ile ekranlara uyarlamaya girişiyor.

Avustralya’da çekilecek olan 7 bölümlük dizi, kadınların dayanıklılığı, dostluğu ve trajedinin üstesinden gelme gücünün hikayesini anlatacak. Dizinin yapımcılığını Made Up Stories, Amazon Studios ve Endeavour Content üstleniyor.

Roman, Avustralyalı yazar Sarah Lambert (Lambs of Gods) tarafından senaryolaştırılacak. Dizinin yönetmenliğini Glendyn Ivin (The Cry) üstlenecek. İki isim dizinin ortak yürütücü yapımcıları.

The Lost Flowers of Alice Hart, çocukken yaşadıkları yetişkin yaşamına karanlık bir gölge düşüren Alice Hart adındaki genç bir kızı takip ediyor. Alice Hart, annesinin büyüleyici çiçeklerinin ve gizli mesajlarının onu babasının karanlık ruh hallerinden koruduğu deniz kenarında izole bir şekilde yaşıyor. Hem kendisine kötü davranan babasını hem de çok sevdiği annesini trajik ve gizemli bir yangında kaybettiği bir aile trajedisinin ardından 9 yaşındaki Alice, varlığından haberdar olmadığı büyükannesi June’un yanına, kendisi gibi kaybolan ya da kırılan kadınlara bir sığınak sağlayan yerel bir çiçek çiftliğine yaşaması için götürülür.

Viktorya geleneğinde her çiçeğin bir anlamı vardır ve yeni hayatına alışırken Alice, konuşması çok zor olan şeyleri söylemek için bu çiçek dilini kullanır. Ancak Alice büyüdükçe, aile sırrı, yıkıcı bir ihanet ve göründüğü gibi olmayan bir adamın bir araya gelmesi, kendisinin çiçeklerin tek başına anlatamayacağı bazı hikayeler olduğunu fark etmesini sağlar. Alice, eğer istediği özgürlüğe sahip olmak istiyorsa, bildiği en güçlü hikayeye, yani kendi hikayesine sahip olacak cesareti bulması gerekir.

Made Up Stories’den (Nine Perfect Strangers) Jodi Matterson, Bruna Papandrea, Steve Hutensky ve Allie Goss, Sigourney Weaver, Sarah Lambert ve Glendyn Ivin dizinin yönetici yapımcıları. Dizinin yapımcılığını Barbara Gibbs, ortak yapımcılığını ise Lucinda Reynolds üstlenecek.

Kaynak