One Day at a Time’ın başrol oyuncularından Isabella Gomez, HBO Max’in deneme bölümüne onay verdiği Head Of The Class’ın başrolüne geldi. Dizi, 1986-1991 yılları arasında 5 sezon boyunca ABC’de yayınlanan aynı adlı komedi dizisinin yeniden çevrimi olacak.

Yeniden tasarlanan dizi, orijinalinden çok uzak değil ama onu modernize edecek ve öğretmenin cinsiyetini değiştirecek. Rich Eustis ve Michael Elias tarafından yaratılan orijinal dizi, Manhattan’daki kurgusal Millard Fillmore Lisesi’ndeki bir grup yetenekli öğrenciyi ve Howard Hesseman’ın canlandırdığı tarih öğretmeni Charlie Moore’u takip ediyordu. Isabella Gomez, Howard Hesseman’ın canlandırdığı karakterin yerini alacak. Gomez, hepimizin olmasını dilediğimiz, zeki, komik, açık sözlü bir lise öğretmeni Alicia Adams’ı canlandıracak.

Dizi, en büyük meydan okumalarıyla karşılaşan -notlara daha az ve hayatı deneyimlemeye daha çok odaklanmalarını isteyen öğretmen Alicia Adams- bir grup aşırı başarılı lise öğrencisinin etrafında dönüyor.

Jolie Hoang-Rappaport

Jolie Hoang-Rappaport (Watchmen), dizide rol alacağı açıklanan 2. oyuncu oldu.

American Vandal’ın yazarları Amy Pocha ve Seth Cohen, Bill Lawrence ve onun yapım şirketi Doozer Productions ve orijinal dizinin yapımcısı Warner Bros. Television, dizinin yapımcılığını üstlenecekler.

Kaynak