Polisiye suç dramaları konusunda oldukça üretken bir kanal olan ITV’den yeni bir suç draması daha yolda.

Homeland ve Person of Interest’in yazar ve yönetici yapımcılarından Patrick Harbinson, Kate London’ın 2015’te yayınlanan ilk romanı Post Mortem’ı ITV için uyarlayacak.

The Tower adlı 3 bölümlük dizi, Kate London’ın Metropolitan kitap serisindeki, Dedektif Sarah Collins ve çaylak Lizzie Griffiths’in yer aldığı ilk romandan uyarlanacak.

The Tower’ın nefes kesen açılış sekansında, emektar bir polis ve genç bir kız, güneydoğu Londra’daki bir apartmandan düşerek ölür. Çatıda 5 yaşında bir çocuk ve çaylak bir polis memuru Lizzie Griffiths kalmıştır. Birkaç saat içinde Lizzie ortadan kayboldu.

Deneyimli Dedektif Sarah Collins, ciddi bir zarar görmeden önce Lizzie’yi bulmaya çalışırken, aynı zamanda apartman bloğundaki korkunç ölümlerin ardındaki gerçeği ortaya çıkarmak üzere görevlendirilir. Hangi olaylar zinciri 2 polis memurunu ve 2 çocuğu o apartman bloğunun çatısına götürdü ve neden ikisi öldü ve diğer ikisi hayatta kaldı?

Collins ve Griffiths karakterleri Post Mortem sonrasında, 2017’deki Death Message ve 2019’daki Gallowstree Lane romanlarında da yer aldılar.

The Tower, Harbinson’un yeni yapım ekibi Windhover Films ve BBC/Netflix dizileri The Serpent ve Poldark’ın arkasındaki ITV Studios’un sahibi olduğu Mammoth Screen tarafından yapılacak.

Patrick Harbinson ve Mammoth’ın kurucusu ve CEO’su Damien Timmer dizinin yönetici yapımcıları. Paul Testar (The Serpent) yapımcılığını üstlenirken, Sherie Myers (I May Destroy You, The Serpent) ortak yapımcı ve Jim Loach (Save Me Too) dizinin yönetmeni olarak görev alacak. Çekimler ilkbaharda başlayacak.

Kitabın yazarı Kate London, Cambridge Üniversitesi’nden mezun oldu ve tiyatro eğitimi almak için Paris’e taşındı. 2006 yılında 8 yıl kaldığı Metropolitan Polis Teşkilatı’na katıldı. Dedektif polis memuru olarak başladı ve hizmetini Met’in cinayet biriminde çalışarak bitirdi. Kate, Ağustos 2014’te kendisini suç yazmaya adamak için Polis Teşkilatı’ndan istifa etti.

Kaynak