12 Şubat’ta ITV’de yayın hayatına başlayacak olan Trauma‘nın ilk sezonu 3 bölümden oluşacak. Adrian Lester ve John Simm’in başrollerini oynayacağı, ödüllü senarist Mike Bartlett’in dizisinin konusuna gelirsek;

Jon iyi eğitimli, özgüveni yüksek bir aile babası, aynı zamanda da mesleğinde oldukça başarılı bir travma cerrahıdır. Dan ise hayatındaki zorluklarla baş etmeye çabalayan bir işletme müdürüdür. Bu iki babanın hayatı, Dan’in 15 yaşındaki oğlu bıçaklanıp da acile kaldırıldığında orada konsultan olarak bulunan Jon’un müşaadesinde öldüğünde çakışır. O an içinde bulunduğu duygusal karmaşa dolayısıyla oğlunun ölümünden sorumlu olan kişinin Jon olduğunu düşünen Dan, kendince adalet arayışına başlar.

Dizide başarılı bir psikiyatr olan Lisa karakteriyle, Jon’un karısı olarak Rowena King, 18 yaşındaki kızları Alana rolünde Jade Anouka, Dan’in çalışkan eşi üç çocuk annesi Susie rolünde Lyndsey Marshal da yer alıyor.

Trauma bir yandan insanları iyi yapan etkenleri sorgularken, bir yandan da insanları korumakla yükümlü kurumlar ve bu kurumları temsil eden kişiler onları hayal kırıklığına uğrattıklarında yaşanabilecekleri irdeleyen gerilim dolu, yüksek tempolu bir drama.