Emily Watson (The Third Day) ve Denise Gough’ın (Guerrilla) başrollerini paylaştığı 3 bölümlük psikolojik gerilim dizisi Too Close, Nisan ayında ITV ekranlarında olacak.

Natalie Daniels takma adıyla yazdığı, 2018’de yayınlanan aynı adlı romanını uyarlayan oyuncu ve yazar Clara Salaman, dizinin senaryosunu yazdı.

Too Close, çok kötü bir suçla suçlanan ancak hiçbir şeyi hatırlayamadığını iddia eden Connie Mortensen (Denise Gough) ile çalışmak üzere görevlendirilen adli psikiyatrist Dr. Emma Robertson (Emily Watson) arasındaki zorlayıcı ve tehlikeli ilişkiye odaklanıyor.

Dr. Robertson kolayca şok olmayan birisidir. Ancak, Connie’yi duruşma için değerlendirmek üzere gönderildiğinde, iki kadın tehlikeli bir şekilde yakınlaşır. Connie, Emma’nın en derin güvensizlikleri hakkında keskin bir görüşe sahip ve onları acımasızca sömürmeye başlıyor. Seansları, kafa karıştırıcı karmaşık bir psikolojik oyun haline geliyor.

Emma, Connie’yi ve Thalissa Teixeira’nın (Trigonometry) canlandırdığı güzel en iyi arkadaşı Ness Jones ile olan karmaşık ilişkisini anlamaya çalışır. Ancak Emma gerçeği ortaya çıkarmaya ve Connie’nin korkunç davranışını neyin tetiklediğini öğrenmeye çalışırken, görünen o ki adaletin yerine getirildiğini görme girişimleri onu yok edebilir.

Jamie Sives, Risteard Cooper, Chizzy Akudolu, Karl Johnson, Eileen Davies, Nina Wadia ve Paul Chahidi dizinin kadrosunda yer alan diğer isimler.

Dizinin yapımcısı olan 2014 yılında kurulan Snowed-In Productions, J.K. Rowling’in Brontë Film and Television’ın kardeş şirketidir. All3Media International, dizinin uluslararası dağıtım şirketi.

Snowed-In’den Ruth Kenley-Letts (C.B. Strike), dizinin yönetici yapımcısı.

Kaynak