Apple TV+, Jason Segel’ın (HIMYM) başrolünde olacağı ve Ted Lasso’dan Bill Lawrence ve Brett Goldstein ile birlikte yazar ve yönetici yapımcı olarak görev alacağı 10 bölümlük komedi dizisi Shrinking’e onay verdi.

Segel, Lawrence ve Goldstein tarafından yazılan Shrinking, kuralları çiğnemeye başlayan ve müşterilerine tam olarak ne düşündüğünü söyleyen yas tutan bir terapisti (Segel) takip ediyor. Karakterimiz, eğitimini ve etiğini göz ardı ederek, kendisinin de dahil olmak üzere insanların yaşamlarında büyük, çalkantılı değişiklikler yaparken bulur.

Shrinking’in yapımcılığını Ted Lasso’nun da stüdyosu Warner Bros. Television ve Lawrence’ın yapım stüdyosu Doozer Productions üstleniyor. Doozer’dan Jeff Ingold ile birlikte Segel, Lawrence ve Goldstein yönetici yapımcılar. Liza Katzer, yardımcı yapımcı.

Bu, Segel’ın oynadığı 2. Apple Originals projesi. İlki, aynı adlı genç yetişkin romanından uyarlanan ve henüz vizyona girmeyen The Sky is Everywhere filmiydi. Segel, kısa süre önce AMC’de bir sezon yayınlanan Dispatches From Elsewhere adlı diziyi yarattı, yürütücü yapımcılığını ve başrolünü üstlendi. HBO’nun yaklaşmakta olan Lakes dizisinde Paul Westhead’i canlandırdı.

Kaynak