Showtime’ın 2019’un Ekim ayında geliştirme aşamasında olduğunu duyurduğu, Billions’ın ortak yaratıcıları Brian Koppelman ve David Levien ile dizinin danışman yapımcısı Beth Schacter‘dan (Quantico, Soundtrack) gelen antoloji dizi Super Pumped’ın başrolüne Joseph Gordon-Levitt geldi.

İlk açıklandığında mini dizi olacağı söylenen proje, bir antoloji franchise’ı olarak yeniden şekillendiriyor ve her sezon “iş dünyasını köküne sarsan ve kültürünü değiştiren bir hikaye keşfediyor.

Dizinin ilk sezonu, New York Times muhabiri Mike Isaac’in 2019’da yayınlanan “Super Pumped: The Battle for Uber” kitabına dayanmakta. Gordon-Levitt, Uber’ın ilk CEO’su ve ortak kurucusu Travis Kalanick’i canlandıracak. Uber ve Kalanick’in Silikon Vadisi’ndeki ani yükselişi, şirketin inişli çıkışlı yolculuğu ve Kalanick’in şirketteki cinsel taciz ve zehirli ortam iddiaları arasında nihai olarak, bir yönetim kurulu toplantısı darbesiyle görevden alınmasının hikayesi anlatılacak.

Brian Koppelman, David Levien ve Beth Schacter, dizinin yazarlığını, yönetici ve yürütücü yapımcılığını üstlenecekler. Paul Schiff, Stephen Schiff ve Allyce Ozarski, kitabın yazarı Mike Isaac ile birlikte dizinin ortak yürütücü yapımcıları olacaklar.

Joseph Gordon-Levitt’i Ağustos’ta başlayacak olan, yarattığı, yönettiği ve başrolünde yer aldığı Mr. Corman dizisinde izleyeceğiz.

Kaynak