Yakın zamanda izlediğimiz Chernobyl ile büyük başarı yakalayan HBO ve Sky Atlantic, bir mini dizinin daha yapımına girişiyorlar.

6 bölümlük The Third Day adlı limitli dizinin başrolüne Jude Law geldi.

The Third Day, İngiltere kıyılarındaki, ana karadan izole, esrarengiz bir adaya giden ve adanın gizemli sakinlerinin sıra dışı dünyasına atılan Sam (Jude Law) isimli bir adamın hikayesini anlatacak.

Ada sakinlerinin garip ritüelleri Sam’i gittikçe rahatsız edip boğmaya başlar ve bu Sam’in geçmişinden bir travma ile yüz yüze gelmesine neden olur. Kurgu ve gerçeklik arasındaki çizginin bulanıklaşması ile Sam, kendisini adalılar ile çatışma içerisinde bulur.

The Third Day, Punchdrunk International (Felix Barrett) ve yazar Dennis Kelly (Utopia, Pulling) ile, Plan B Entertainment’ın ortaklığında, Sky’ın yeni prodüksiyon şirketi Sky Studios tarafından yapılan ilk orijinal drama olacak.

Dennis Kelly, Kit de Waal ve Dean O’Loughlin, dizinin yazarları, BAFTA ödüllü Marc Munden (National Treasure, Utopia), dizinin yönetmeni, Adrian Sturges (Chimerica, The Enfield Haunting), dizinin yapımcısı olacak.

Dizinin çekimlerine Temmuz ayında İngiltere’de başlanacak. 2020’de izleyici ile buluşacak.

Kaynak