Jules Verne’in Around The World In 80 Days (Seksen Günde Devriâlem) romanının dizi uyarlamasına gelen 2. sezon onayı dışında, bir başka Verne romanının daha televizyona dizi olarak uyarlanacağının haberini aldık.

Around The World In 80 Days’in yapımcıları Slim Film + Television ve Federation Entertainment, 1864’te yayınlanan Verne klasiği Journey to the Center of the Earth’ün (Dünyanın Merkezine Yolculuk) üzerinde çalışmalara başlandığını duyurdu.

Dünyanın Merkezine Yolculuk, insanlığın ve geleceğinin sırlarını ortaya çıkarmak amacıyla dünyanın çekirdeğine bir keşif gezisi düzenleyen jeoloji profesörü Profesör Lidenbrock’un hikayesini anlatıyor. Oyuncu seçimi henüz açıklanmadı.

Simon Crawford Collins, Slim Film + Television için ve Lionel Uzan, Federation Entertainment için  her iki dizinin de yapımcılığını, Ashley Pharoah, yürütücü yapımcılığını üstleniyor.

Crawford Collins, “’80 Günde DevriAlem’in devamı üzerinde çalışmayı çok sevdik ve şimdi Ashley’nin mizah ve duygunun alameti farika karışımını ‘Dünyanın Merkezine Yolculuk’ dizisine getirmekten heyecan duyuyoruz. Ashley, Jules Verne’in sevilen romanlarından birine taze ve modern bir yorum getirmek için heyecan verici yeni ve güncellenmiş karakterlerden oluşan bir takım geliştirdi” demiş.

Kaynak