Stranger Things’in yaratıcıları Matt ve Ross Duffer, Steven Spielberg’in Amblin Television’ı ve Paramount Television Studios, Stephen King’in The Talisman adlı kitabını Netflix için uyarlamaya girişiyorlar.

Stephen King ve Peter Straub tarafından birlikte yazılan The Talisman, ölmekte olan annesinin hayatını kurtarmak için epik bir yolculuğa çıkan 12 yaşındaki bir çocuk olan Jack Sawyer’ın hikayesini anlatıyor. Sadece annesini iyileştirmekle kalmayıp, dünyayı da kurtarabileceğini öğrendiği güçlü bir bir tılsımı arıyor. Sawyer’ın yolculuğu bildiğimiz Amerika ve onun tehlikeli, ikiz fantastik dünyası The Territories’in kesişmesine neden oluyor.

Stranger Things’in yazarı ve yönetici yapımcısı Curtis Gwinn, projeyi yazacak ve yönetici yapımcılığını üstlenecek. Matt ve Ross Duffer, yapım şirketleri Monkey Massacre Productions ile birlikte, Speilberg, Darryl Frank ve Justin Falvey, Amblin TV ile dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek. King, Paramount Television ile birlikte yürütücü yapımcı olarak görev yapacak.

Steven Spielberg’ün The Talisman’a ilgisi yeni değil. 1982’de Steven Spielberg, Stephen King ve Peter Straub’un fantastik korku kitabı The Talisman’a o kadar hayran kalmıştı ki, kitabın yayınlanmasından 2 yıl önce, ekran haklarını doğrudan ve kalıcı olarak aldı. Sonraki 35 yılı aşkın sürede bunu film olarak geliştirmekle uğraşıp durdu. 14 yıl önce TNT için mini dizi olarak uyarlayacağı ile ilgili bir haber yapmıştık.

Kitap, 1984’te çıkar çıkmaz en çok satanlar listesine girdi. King ve Straub, devam kitabı için yeniden bir araya geldiler ve Black House adlı devam kitabı 2001 yılında yayınlandı.

Netlix, çıkan haberle ilgili bir yorum yapmadı.

Kaynak