AMC, 13 Haziran 2021 tarihinde yeni kara komedi dizisi Kevin Can F**k Himself’i yayınlamaya başladı.

Dizinin yürütücü yapımcı pozisyonunda Valerie Armstrong (Lodge 49, Seal Team) bulunuyor. Yapımcılar arasında ise Rashida Jones ismi öne çıkıyor. Dizinin bölümleri 40- 45 dakika aralığında değişirken, ilk sezon 8 bölümden oluşuyor.

Konusu:

Dizi, evliliğinde kapana kısılmış, her gün yeni bir hayal kırıklığı yaşayan Allison’ın gündelik hayatını göstererek başlıyor. İlk sahneye klasik sitkom tarzı ile giriş yapıyoruz. Bu sahnelerde sitkom kameraları, gülme efekti ve klişe evlilik şakaları ön plana çıkıyor. Allison tek başına kaldığında ise renk paleti değişiyor ve yapay renklerden uzak gerçekçi bir atmosferin içine giriyoruz. Dizi, bu yöntemi kullanarak Allison’ın ruh halini farklı şekillerde göstermeyi başarıyor. Allison tüm bu çaresizliğin içinde tehlikeli bir plan kurmaya başlıyor.

Allison McRoberts (Annie Murphy): Allison büyüdüğü küçük kasabada takılıp kalmış biridir. Okula devam etme, dünyayı gezme gibi birçok hayali yıllar içinde unutulup gitmiştir. Artık nefret ettiği bir işi ve mutsuz bir evliliği vardır. Mutsuzluğunu ne eşi Kevin ne de onun ailesi fark etmektedir. Adım adım da olsa hayatını değiştirmek için uğraşacaktır. Emmy ödüllü oyuncuyu The Plateaus ve en ünlü rolünü canlandırdığı Schitt’s Creek dizisinde bulabilirsiniz.

Kevin McRoberts (Eric Petersen): Kevin, sitkomlardaki klasik bencil eş tiplemelerinden biri. Dizinin sitkoma döndüğü anlarda Kevin’in komik olmayan şakalarına gülme efekti eklendiğini görüyoruz. Sitkom atmosferinden çıkıldığında ise Kevin’in ne kadar düşüncesiz, çekilmez biri olduğunu fark ediyoruz. Aktörü Kirstie ve Sydney to the Max dizilerinde bulabilirsiniz. Dizinin geri kalan kadrosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kevin Can F**k Himself farklı anlatım tarzıyla deneysel dizilerden biri. Bu yönü dolayısıyla takdir ettiğim dizilerden biri oldu. Defalarca izlediğimiz dayanılmaz klişe sitkom şakaları sonrası kamera ile atmosferin değişip Allison’ın ruh halini yansıttıkları sahneleri beğendim. Zaten dizinin en güçlü yanları o sahneler. Annie Murphy’yi de çok beğendiğimi söylemem lazım.

Verdiği röportajların birinde sürekli olarak Schitt’s Creek‘teki karakteri Alexis’e benzeyen roller için teklif aldığını söylüyor. Bu yüzden farklı tarzda bir rol olan Allison’ı canlandırmaya karar verdiğini belirtiyor. Annie Murphy’yi sevenlerden biri olarak kariyeri için doğru bir seçim yaptığını söyleyebilirim. Değişik bir kara komedi arayanlara tavsiye ederim. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Not: Dizi daha önce bu yazının altında konuşuluyordu.