La Promesa, Kolombiya yapımı bir drama dizisi. Suç draması, gerilim ve aksiyon türlerini harmanlayan dizi, 2013 senesinde Kolombiya’nın Caracol kanalında yayınlanmış. 60 bölümden oluşan dizinin bölüm süreleri 40-45 dakika civarında.

Dizinin senaryosunu Irma Correa, Margarita Londoño, Paul Rodríguez, Catalina Palomino ve Clara María Ochoa kaleme almışlar. Dizinin aynı zamanda yaratıcısı olan Ochoa’ya yapımcı koltuğunda Ana Piñeres eşlik etmiş. Yönetmenliğini ise Klych López üstlenmiş.

İnsan kaçakçılığı trajedisi üzerinden ilerleyen dizimizin merkezinde Ana, Frida ve Seleni isimli 3 genç kadın bulunuyor. Hikayeyi söz konusu 3 kadının zorla çalıştırıldıkları İspanya’nın Toldeo şehrinde bulunan bir striptiz kulübünden kaçmaya çalıştıkları bir gün ile açıyoruz. Sonrasında da hikayeyi 6 ay geri salıyor ve kahramanlarımızı o güne getiren süreci izlemeye başlıyoruz.

La casa de las flores ve Easy dizilerinden hatırlanabilecek Aislinn Derbez, Frida karakterine hayat veriyor. Frida, Meksika kırsalında yaşayan genç bir kadın. Ailesinin zoruyla maddi durumu iyi olan yaşlı bir adamla evlenmiş ve hiç mutlu değil. İspanya’dan Juan isimli bir adamla yazışıyor.

Nicole Santamaria, Seleni karakterini canlandırıyor. Seleni, Kolombiya’nın başkenti Bogoto’da yaşıyor ve hayatından memnun değil. Babası alkolik bir dedektif, annesi ise yıllar önce onları terk edip gitmiş. Bir kuaförde çalışıyor. En yakın arkadaşı bir egzotik dansçı. İspanya’ya gidip oradan biriyle evlenirse hayatının daha güzel olacağına inanıyor.

Loving Pablo filminden anımsanabilecek Julieth Restrepo‘yu ise Ana karakteriyle izliyoruz. Ana, Kolombiya kırsalında tarım sektöründe işçi olarak çalışıyor. Maddi açıdan oldukça kötü durumda. Küçük bir oğlu var. Çocuğunun babası ise onları bırakıp İspanya’ya gitmiş ve bir daha ondan haber alamamış Ana.

¿Quién Mató a Sara? ve Ingobernable dizilerinden anımsanabilecek Luis Roberto Guzmán, Kolombiya’nın başkenti Bogoto’da yaşayan, Frida ile yazışıp ağına düşürmeye çalışan ve söz konusu üçlünün kaçmaya çalışacakları kulübe düşmelerine vesile olacak olan Juan karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Ilja Rosendahl, Juan’ın sağ kolu Alexei karakterini canlandırıyor.

Brian Moreno‘yu Juan’ın adamlarından biri olan Yorlis karakteriyle izliyoruz.

Christian Tappan, Seleni’nin babası Roberto karakterine hayat veriyor.

Patricia Castañeda, Roberto’nun amiri Lucía karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Constanza Camelo, Seleni’nin yakın arkadaşı Melissa karakterine hayat veriyor.

Adriana Romero, Seleni’nin çalıştığı kuaförün sahibi olan Manuela karakterini canlandırıyor.

Jesús Ochoa, Frida’nın kocası Don Vicente karakterine hayat veriyor.

Noëlle Schönwald, Juan’ın karısı Rebeca karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Fanny Baena‘yı Ana’nın annesi Olga karakteriyle izliyoruz.

Kadronun devamı için tıklayın.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve yeterli buldum. Hikayenin devamını da merak ediyorum.

Bu da dizinin fragmanı: