La Promesa, Kolombiya yapımı bir drama dizisi. Suç draması, gerilim ve macera türlerini harmanlayan dizi, 2013 senesinde Kolombiya’nın Caracol kanalında yayınlanmış. 60 bölümden oluşan dizinin bölüm süreleri 40-45 dakika civarında.

Dizinin senaryosunu Irma Correa, Margarita Londoño, Paul Rodríguez, Catalina Palomino ve Clara María Ochoa kaleme almışlar. Dizinin aynı zamanda yaratıcısı olan Ochoa’ya yapımcı koltuğunda Ana Piñeres eşlik etmiş. Yönetmenliğini ise Klych López üstlenmiş.

İnsan kaçakçılığı trajedisi üzerinden ilerleyen dizimizin merkezinde Ana, Frida ve Seleni isimli 3 genç kadın bulunuyor. Hikayeyi söz konusu 3 kadının zorla çalıştırıldıkları İspanya’nın Toldeo şehrinde bulunan bir striptiz kulübünden kaçmaya çalıştıkları bir gün ile açıyoruz. Sonrasında da hikayeyi 6 ay geri salıyor ve kahramanlarımızı o güne getiren süreci izlemeye başlıyoruz.

La casa de las flores ve Easy dizilerinden hatırlanabilecek Aislinn Derbez, Frida karakterine hayat veriyor. Frida, Meksika kırsalında yaşayan genç bir kadın. Ailesinin zoruyla maddi durumu iyi olan yaşlı bir adamla evlenmiş ve hiç mutlu değil. İspanya’dan Juan isimli bir adamla yazışıyor.

Nicole Santamaria, Seleni karakterini canlandırıyor. Seleni, Kolombiya’nın başkenti Bogoto’da yaşıyor ve hayatından memnun değil. Babası alkolik bir dedektif, annesi ise yıllar önce onları terk edip gitmiş. Bir kuaförde çalışıyor. En yakın arkadaşı bir egzotik dansçı. İspanya’ya gidip oradan biriyle evlenirse hayatının daha güzel olacağına inanıyor.

Loving Pablo filminden anımsanabilecek Julieth Restrepo‘yu ise Ana karakteriyle izliyoruz. Ana, Kolombiya kırsalında tarım sektöründe işçi olarak çalışıyor. Maddi açıdan oldukça kötü durumda. Küçük bir oğlu var. Çocuğunun babası ise onları bırakıp İspanya’ya gitmiş ve bir daha ondan haber alamamış Ana.

¿Quién Mató a Sara? ve Ingobernable dizilerinden anımsanabilecek Luis Roberto Guzmán, Frida ile yazışıp ağına düşürmeye çalışan ve söz konusu üçlünün kaçmaya çalışacakları kulübü işleten kişi olan Juan karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Ilja Rosendahl, Juan’ın sağ kolu Alexei karakterini canlandırıyor.

Christian Tappan, Seleni’nin babası Roberto karakterine hayat veriyor.

Patricia Castañeda ise Seleni’nin en yakın arkadaşı Lucía karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Kadronun devamı için tıklayın.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve yeterli buldum. Hikayenin devamını da merak ediyorum.

Bu da dizinin fragmanı: