Devam eden koronavirüs salgını ülkemizdeki dizi sektörünü de etkilemeye başladı. Meslek birliklerinin ve derneklerin iki haftalığına setleri durdurma isteğine yönelik açıklaması sonrası bazı yapım şirketleri üstlendikleri projelerle ilgili karar vermeye başladılar.

** Limon Yapım, yaptığı açıklamayla Savaşçı‘ya (FOX) ve yeni dizi Bir Annenin Günahı‘na (FOX TV) ara verdiklerini duyurdu.

** BKM, kendi yapımlarını durdurduğunu açıkladı. Netflix ‘in Burak Aksak imzalı 50 m2 dizisi, Ramo ve Jet Sosyete ara veriyor. Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 (Kanal D) seyircisiz çekim yaptı.

** Medyatava’nın haberine göre Hekimoğlu (Kanal D) da durdu.

** Ay Yapım, Çukur (Show TV) dizisini bir hafta durdurdu. Duruma göre yeniden değerlendirme yapılacak.

** Birsen Altuntaş’ın haberine göre Fabrika Yapım, Hizmetçiler‘in (Kanal D) setine yarın ara verip gelişmeler üzerine yeni bir karar alacak. Avşar Film, Zalim İstanbul (Kanal D) yarın 37. bölümü bitirdikten sonra çarşamba ara vermeyi planlıyor.  MF Yapım imzalı Mucize Doktor’un (FOX TV) ekibi değişiklik olmazsa cumaya kadar çalışacak.

Yakın zamanda diğer yapım şirketlerinden de benzer açıklamalar gelmesi bekleniyor.


Bu arada ekranın iki medikal dramasının başrolleri Taner Ölmez ve Timuçin Esen, koronavirüse yönelik bir kamu spotunda canlandırdıkları karakterler olarak yer aldılar.


Koronavirüs dizi sektörünü de etkilemeye devam ediyor