Lauren Graham (Parenthood, Gilmore Girls), Disney+’ın 10 bölümlük dizi onayı verdiği The Mighty Ducks‘ın başrol oyuncusu oldu.

1992 yılı yapımı aynı isimli sinema filminin devam dizisi olma özelliği taşıyan dizinin çekimlerine bu ay içerisinde Vancouver’da başlanacak. Dizinin bu yılın sonlarında izleyiciyle buluşması planlanıyor.

Orijinal filmin yazarı Steven Brill ile birlikte Josh Goldsmith ve Cathy Yuspa da dizinin yaratıcıları konumundalar. James Griffiths, yönetmenlik görevini üstlenecek. Brill, Goldsmith, Yuspa ve Griffiths’e yapımcı koltuğunda Graham, Michael Spiller, George Heller, Brad Petrigala ve Jordan Kerner da eşlik edecek. Goldsmith ve Yuspa ikilisi aynı zamanda yürütücü pozisyonunda olacaklar.

Orijinal film, bir çocuk ligi buz hokeyi takımını merkezine alan bir komedi drama filmiydi. Yeni dizi, günümüzde, yine Minnesota’da geçecek ve yine bir çocuk ligi buz hokeyi takımını merkezine alacak. Bir beceriksizler ordusunun ekstra rekabetçi ve enerjik bir takıma dönüşümünün hikayesini anlatacak.

Evan isimli 12 yaşındaki bir çocuk, nedeni belirsiz bir şekilde Ducks takımından kesilince çocuğun annesi Alex (Graham), kendi takımını oluşturmaya karar verecek ve rekabetçi çocuk sporlarının ‘Ne pahasına olursa olsun kazan!’ kültürüne karşı meydan okuma yoluna girişecek.

Evan karakterine Boardwalk Empire dizisinden anımsanabilecek Brady Noon hayat verecek. Filmin başrolü Emilio Estevez ile de filmdeki karakteri Gordon Bombay’e hayat vermeye devam etmesi için görüşmelerin sürdüğü açıklandı ayrıca.

Kaynak