Türk televizyonlarında uzun süredir denenmemiş (aslına bakarsanız Geniş Aile‘nin verdiği gaz ve haz ile denenmeye başlanan) komedi tadında dizilerden biri olan Leyla ile Mecnun, yeni yayın dönemine kısacık bir aranın ardından geri döndü. (“döndü” diyoruz çünkü bu yazı yazıldığı sıralarda dizimizin 22. bölümü (2. sezon 2. bölümü) yayınlanıyordu.) Bu yazımızda yeni sezon hakkında birkaç kelam ve birkaç video bulacaksınız.

Konusuna aşina olmayanlar için zamanında şuracıkta birkaç şey karaladığım için yeniden bir şeyler yazmıyorum.Aman dikkat! Buracıktan aşağısında “kaza eseri” ispiyon verilmiş olabilir.
Yeni sezonda Ramazan ayı dizide yerini almış durumda. Pek az (Türk yapımı) dizimiz Ramazan’dan haberdarken, Leyla ile Mecnun bu ayı diziye iyi “adapte” etmiş görünüyor. (İzlediğim kadarıyla bu durum bir yama olarak durmuyor. Endişeye mahal yok! Gayet de güzel espiriler çıkarmışlar. Hele şu espri yok mu!)Pek çok sözlükte de konuşulduğu üzere dizimizin gönderme yapıp “dalgasını geçtiği” bir çok film ve dizi mevcut. Yeni sezonda bir “Ocean Flight” görüntüsü ile karşılaşıyoruz ve anlaşılacağı üzere “Lost” ile kafa buluyoruz.Aslında yeni sezonu tek nefeste size anlatıp ispiyon yağmurunda kalışınızı seyretmek güzel olabilirdi; ama bu kadarı ile kifayet edelim. Aşağıda yayınlanan (2. sezonun) ilk iki bölümü ve 23 Ağustos’ta yayınlanacak olan 3. bölümümüzün fragmanları mevcut.Ha, bir de bu dizinin devasa vidası senaristimiz Burak Aksak şuracığa bir demeç vermiş. Dileyen okusun.21. bölüm fragmanımız ilki şöyle:

21. bölüm fragmanımız ikincisi ise şöyle:

http://www.youtube.com/watch?v=iU0ynBlenBg

22. bölüm fragmanımız ise şöyle:

http://www.youtube.com/watch?v=hIA7_kiN5V0

23. bölüm fragmanımız da şöyle (ki kendileri 22 Ağustos’ta ekranlarımızda olacaklar.)

http://www.youtube.com/watch?v=zSuEF-rHw9I