77017 (2)

Başrollerini Ali Atay, Serkan Keskin ve Cengiz Bozkurt‘un paylaştığı TRT‘nin en sevilen dizisi Leyla ile Mecnun, bilindiği üzere 3. sezonunu tamamlamış ve 4. sezonunun olacağı kanal ve yapımcılar tarafından basına duyurulmuştu. Normal şartlarda dizinin çekimlerinin 15 Ağustos’ta başlaması ve Eylül’de yayına hazır hale gelmesi gerekiyordu. Fakat, TRT tarafından dizi ile ilgili hiçbir açıklama gelmemesi üzerine dizinin çekimlerine başlanamıyor.

Dizi neden böyle bir durum ile karşı karşıya derseniz, iddialar, dizinin oyuncularının büyük bir çoğunluğunun ve yönetmeninin Gezi Parkı eylemlerine destek vermesinden dolayı olduğunu söylüyor.

20611829

Dizi, bilindiği üzere başladığı günden beri reyting anlamında kanalının çok da yüzünü güldürdüğü söylenemez; fakat dizinin arkasındaki sosyal medya gücü, başarılı bir dizi olması ve TRT’ye kazandırdığı prestij dolayısıyla 3 sezon yayınlanmayı başardı. Sosyal medyada büyük ve etkin bir hayran kitlesi olan dizinin hayranları, Twitter üzerinden bir kampanya başlattı ve “Leyla ile Mecnun’a Cevap Ver TRThashtagi (etiketi) ile seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Şu anda Türkiye gündeminde üst sıralar çıkan ve Trend Topic (popüler konu) olan hashtag üzerinden hayranlar, dizinin geleceği ile ilgili bir açıklama beklediklerini dile getiren paylaşımlarda bulunuyor. Özellikle dizinin tekrar bölümlerinin yayından kaldırılması ve TRT’nin iddialara ısrarla sessiz kalması, TRT’nin diziyi gözden çıkardığı iddialarını güçlendiriyor…

Leyla ile Mecnun ve Gezi Parkı ile ilgili bu videoyu da habere istinaden ekleyelim…