Apple TV+ dizisi Little Voice, 10 Temmuz 2020 tarihinde izleyiciyle buluştu. Little Voice müzikal komedi-drama türünde bir dizi.

Dizinin ilk sezonu 9 bölümden oluşuyor ve 2. sezonunun olup olmayacağı henüz belli değil. Bölümlerin süreleri 25-35 dakika aralığında değişiyor. Dizinin arkasında müzisyen Sara Bareilles ve Jessie Nelson isimleri bulunuyor. Yapımcılar arasında J.J. Abrams ismi öne çıkıyor.

Konusu: 

New York’ta geçen dizi, 20’li yaşlarında olan yetenekli sanatçı Bess King’in kendi sesini bulma mücadelesini anlatıyor. Ekonomik sıkıntılar ve özgüven eksikliği ile boğuşan Bess’in hayallerini gerçekleştirme çabasını izliyoruz. Dizi aynı zamanda Bess’in ailesinin ve aşk hayatının yazdığı şarkılara olan etkisini anlatıyor.

Başrol Bess King rolünde Brittany O’Grady‘yi izliyoruz. Profesyonel olarak bir şarkıcı ve söz yazarı olmaya çalışan Bess, sahne korkusu nedeniyle bir türlü istediği çıkışı yapamamaktadır. Ekonomik baskıların her geçen gün artması, Bess’in yeteneğini sorgulamasına ve kendi yazdığı şarkılara olan inancının kaybolmasına sebep olmaktadır.

Oyuncuyu Star ve The Messengers dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Dizinin kadrosunda ayrıca Sean Teale, Colton Ryan, Shalini Bathina ve Chuck Cooper gibi isimler yer alıyor. Dizideki çoğu şarkıyı Sara Bareilles’in yazıp, seslendirdiğini de söylemem gerekiyor. Hatta kendisinin ikinci albümü Little Voice ismini taşıyor.

Müzisyenlerin hayallerini gerçekleştirme mücadelelerini anlatan dizi ve filmler hep hoşuma gitmiştir. Little Voice aynı türe dahil olmakla birlikte özgüven eksikliğini öne çıkarması ile o yapımlardan ayrılan bir dizi. Bu konuda güzel bir farklılık oluşturduğunu düşünmekle birlikte pek iddialı bir dizi olmadığını da söylemek istiyorum. Bu yüzden yüksek beklenti ile başlamamak gerek. Son olarak Sara Bareilles’nin sesine hayran kaldığımı da belirtmek istiyorum. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Not: Diziyle ilgili daha önce bu yazının altında yorum yapılıyordu.