Peacock, 2010 yılında vizyona giren aksiyon komedi filmi MacGruber’ın dizi olarak televizyona uyarlanacağı ile ilgili haberi 2020’nin Ocak ayındaki yatırımcı gününde açıklamıştı. Filmin ana karakteri MacGruber’a hayat veren Will Forte’un (The Last Man on Earth), karakteri yeniden canlandırmak üzere diziye katıldığı ve filmde olduğu gibi ortak yazarlığı üstleneceğini öğrenmiştik.

MacGruber 2010: Kristen Wiig, Will Forte, Ryan Phillippe

Filmde rol alan Kristen Wiig ve Ryan Phillippe’nin karakterlerini canlandırmak üzere geri dönecekleri ile ilgili haber 2020’nin Ağustos ayında gelmişti.

Bugün gelen haberle birlikte Sam Elliott, Laurence Fishburne ve Mickey Rourke’un dizinin kadrosuna katıldığını öğrendik.

İlk sezonu 8 bölüm sürecek olan dizide, 10 yılı aşkın bir süredir hapishanede çürüyen Amerika’nın son kahramanı ve über vatansever MacGruber (Forte) sonunda serbest bırakılır. Görevi: Geçmişinden gelen gizemli bir kötü adamı, Tuğgeneral Enos Queeth’i (Mickey Rourke) devirmek. Tüm dünya hedef tahtasındayken, MacGruber kötü güçleri yenmek için eski takımı Vicki St. Elmo (Kristen Wiig) ve Dixon Piper’ı (Ryan Phillippe) yeniden bir araya getirmek zorundadır.

Sam Elliott, MacGruber’ın babası Perry karakterini canlandıracak. Yıllar içinde birbirlerinden uzaklaşmış olsalar da MacGruber başarılı olmayı umuyorsa babasının rehberliğine ihtiyaç duyacaktır.

Laurence Fishburne, tüm ABD ordusunun saygısını kazanan, çok sayıda madalyalı bir asker olan General Barrett Fasoose karakterini canlandıracak. Şanlı kariyerine ek olarak, MacGruber’in eski karısı Vicki St. Elmo ile evlidir.

Mickey Rourke, MacGruber’ın can düşmanlarından Tuğgeneral Enos Queeth’i canlandıracak. Uzun zaman önce öldüğü düşünülüyordu. Şimdi dünyayı yok etmek için yaptığı kötü planı ile yeniden ortaya çıktı.

Will Forte, John Solomon ve Jorma Taccone ile birlikte dizinin yazarlığını ve yönetici yapımcılığını üstleniyor. Solomon ve Taccome, ayrıca dizinin yönetmeliğini üstlendiler. Lorne Michaels, John Goldwyn, Andrew Singer ve Erin David yönetici yapımcı olarak görev alan diğer isimler. MacGruber, Universal Studio Group ve Broadway Video tarafından üretilecek.

MacGruber, NBC’de Saturday Night Live’da tekrar eden bir skeçti ve ilk olarak Ocak 2007’deki programda yer aldı. Skeç, 1985-1992 yılları arasında ABC’de yayınlanan macera serisi MacGyver’ın bir parodisiydi. Will Forte, her bölümde bir saatli bombayı devre dışı bırakmakla görevlendirilen, ancak kişisel meselelerle dikkati dağılan, bombanın patlamasına ve (muhtemelen) arkadaşlarının ve kendisinin ölümüne neden olan özel harekat ajanı MacGruber’u canlandırıyordu. İlk skeçte MacGruber kendini ve asistanlarını bir saatli bomba ile bir kontrol odasında kapana kısılmış bulmuştu. MacGruber’in kadın asistanı 2007’de Maya Rudolph ve daha sonra Kristen Wiig ya da haftanın SNL sunucusu tarafından canlandırmıştır. Bombayı etkisiz hale getirmeye çalışırken, MacGruber insanları kendisine lastik bantlar veya ciklet ambalajları gibi sıradan nesneleri (MacGyver tarafından tipik olarak kullanılan nesnelere gönderme) vermelerini ister, ancak MacGruber kaçınılmaz olarak işi bitirmeden önce odağını kaybeder ve bomba patlayarak skeçi bitirirlerdi.

Kaynak