İngiliz kanalı ITV‘nin bu Şubat’ta yayınlanan tek sezonluk (5 bölüm) hayalet dizisi Marchlands, aynı evde yaşamış 3 farklı jenerasyonun hayatını anlatıyor. 1968, 1987 ve 2010 yıllarında geçen dizinin senaristi olan David Schulner‘ı, arka planında çalıştığı The Event, Tell Me You Love Me ve Miss Match gibi dizilerden de hatırlayabilirsiniz. Eğer “bu evde kimler yaşamış böyle?” diyorsanız aşağı buyurun.

1968 yılında evde yaşayan Bowen'lar

1968 yılında evde yaşayan Bowen’lar

Ruth (Jodie Whittaker) ve Paul Bowen (Jamie Thomas King), evimizin ilk sakinleri. Çiftimiz bu evde Paul’un anne ve babasıyla birlikte yaşıyorlar. Bir süre önce kızları Alice’in (aynı zamanda dizimizin hayalet kızı) boğularak hayatını kaybetmesi üzerine evlilikleriyle ilgili sorunlar da boy göstermeye başlıyor.

1987 yılında evde yaşayan Maynard'lar

1987 yılında evde yaşayan Maynard’lar

İkinci sakinlerimiz, iki çocuğuyla beraber bu evde yaşayan Helen (Alex Kingston) ve Eddie Maynard (Dean Andrews). Tekdüze bir yaşam süren ailemizin hayatı, küçük kızları Amy’nin (Sydney Wade) Alice isimli hayali bir arkadaş edinmesiyle değişiyor.

2000 yılında evde yaşayan çiftimiz Nisha ve Mark

2010 yılında evde yaşayan çiftimiz Nisha ve Mark

Birlikte yaşayan Mark (Elliot Cowan) ve 6 aylık hamile olan Nisha (Shelley Conn), bu evdeki son sakinlerimiz. Nisha, bir gün evi düzenlerken daha önce burada yaşamış Alice isimli bir kıza ait bazı eşyalar, izler bulur.

2010 yılında evde yaşayan çiftimiz Nisha ve Mark

ve 3 aile bir arada…

Farklı zamanlarda yaşamış bu 3 ailenin küçük bir hayalet kız tarafından yollarının nasıl kesiştiğini görmek istiyorsanız buna dair her şeyi Marchland’de bulabilirsiniz. Karakterleri çok fazla anlatmadım, çünkü söyleyeceğim her şey çok önemli birer ispiyon olabilir. İkinci bölümden itibaren kim aslında kimdir yavaş yavaş anlamaya başlıyorsunuz.Oyunculuklar çok çok iyi. Zaten kadronun bir kısmını çeşitli amerikan ve popüler ingiliz dizilerinden de tanıyorsunuzdur. Türü sevenler kaçırmasın.