BBC One, Martin Freeman’ın başrolünde olduğu 6 bölümlük yeni polis draması The Responder’ın resmi fragmanını yayınlandı.

Eski polis memuru Tony Schumacher tarafından yazılan ve Dancing Ledge Productions (“The Salisbury Poisonings”) tarafından yapılan dizide Freeman,  hem kişisel hem de profesyonel olarak başını suyun üstünde tutmaya çalışırken, yeni bir çaylak ortak almak zorunda kalan kriz içindeki alışılmadık acil müdahale görevlisi Chris’i canlandıracak. Her ikisi de çok geçmeden bu zorlayıcı, amansız gece dünyasında hayatta kalmanın birbirlerine yardım etmelerine ya da yok etmelerine bağlı olduğunu keşfederler.

Martin Freeman’ın ortağı Rachel’ı Adelayo Adedayo (The Capture) canlandıracak. Ian Hart (The Last Kingdom), MyAnna Buring (The Salisbury Poisonings), Kerrie Hayes (The Mill), Warren Brown (Strike Back), David Bradley (Broadchurch), Rita Tushingham (In The Flesh) ve yeni isimlerden Josh Finan ve Emily Fairn dizinin kadrosunda yer alan isimler.

Freeman, “Tony Schumacher’in senaryoları o kadar eşsiz ve dürüsttü ki, ‘The Responder’ın bir parçası olmak ve Chris rolünü üstlenmek istediğimi çok çabuk anladım. Kimse Tony gibi yazamaz ve onun yarattığı dünyada yaşamak çok heyecan verici” demiş.

Schumacher, “The Responder’da Chris karakterini yazarken benim fantezi oyuncum Martin Freeman’dı. Bu fantezinin gerçeğe dönüştüğünü görmek heyecan verici olmanın ötesindedir. Martin, büyük İngiliz aktörlerden biri. O kadar büyük bir yetenek ve insanlık getiriyor ki, ona verebildiğim için şanslı olduğum kelimelere sihir katıyor. İzleyicilerin onun bu roldeki performansını görmelerini sabırsızlıkla bekliyorum ve ön sırada oturduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum” demiş.

Rebecca Ferguson (The Trial Of Christine Keeler, Cold Feet) dizinin yapımcısı. Tim Mielants (The Terror, Peaky Blinders, Legion) dizinin yönetmeni. Laurence Bowen, Chris Carey ve Mona Qureshi dizinin yönetici yapımcıları.

Çekimler Liverpool ve çevresinde yapıldı.