Ahsoka’nun kadrosu yavaştan şekilleniyor.

Mary Elizabeth Winstead, The Mandalorian’ın uzantısı, Disney+’ın canlı aksiyon Star Wars dizisi Ahsoka’nın kadrosuna katıldı. Canlandıracağı karakteri ile ilgili ayrıntılar gizli tutuluyor.

2007’de Rosario Dawson’ın da kadrosunda olduğu Tarantino filmi Grindhouse/Death Proof; 2010’da kendisine dünyaca ün kazandıran Scott Pilgrim vs. the World; 2012’de Abraham Lincoln: Vampire Hunter; 2013’te A Good Day to Die Hard; 2016’da 10 Cloverfield Lane; 2019’da DC filmi Birds of Prey ve Gemini Man ve geçen sene Netflix’te yayınlanan Kate filmi ile Winstead, aksiyon projelerine çok uzak bir oyuncu olmadığını göstermişti.

Televizyonda ise The Returned, BrainDead, Mercy Street ve Fargo gibi dizilerde kendisini görmüştük.


Rosario Dawson (Ahsoka)

Star Wars: The Clone Wars ve Star Wars Rebels animasyonlarında izlediğimiz hayranların en sevdiği karakter Ahsoka Tano’yu, ilk kez kanlı canlı olarak The Mandalorian’ın 2. sezonunda Rosario Dawson canlandırmıştı. Dawson, Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi’daki olaylardan 5 yıl sonra geçecek mini dizide karakterini canlandırmaya devam edecek.

Natasha Liu Bordizzo (Sabine Wren)

Natasha Liu Bordizzo’nun (The Society), Star Wars Rebels animasyonunun sevilen karakterlerinden Sabine Wren’i canlandıracağı ile ilgili haberi 2021’in Kasım ayında almıştık.

Ivanna Sakhno

Ukraynalı oyuncu Ivanna Sakhno’nun (Pacific Rim: Uprising), dizi için yaratılan yeni bir karakteri canlandıracağı ile ilgili haber yine Kasım ayında gelmişti.

Anakin Skywalker, Ahsoka

Star Wars filmlerinin 2. üçlemesinde Anakin Skywalker karakterini canlandıran Hayden Christensen’in dizide rol alacağı ile ilgili haber, 2020’nin Aralık ayında yapılan Disney Yatırımcılar Günü etkinliğinde açıklanmıştı. Ahsoka’nın Anakin Skywalker’ın Padawanı olduğunu, Star Wars: The Clone Wars animasyonunu izleyenler hatırlayacaktır.

Dave Filoni tarafından yazılan ve Filoni ile Jon Favreau’nun yönetici yapımcılığını üstlendiği dizi, The Mandalorian sonrası Ahsoka’nın hikayesine devam edecek. Çekimlerine ilkbahar aylarında California’da başlanacak.

Kaynak