Ekranın sevilen uyumsuzlarını barındıran Misfits, 2011 Aralık ayında 3. sezonunu kapatmış ve yeni sezonu için de onay almıştı. İşte, diğer pek çok dizide olduğu gibi Misfits’in de yeni sezonununda neler olabileceğiyle ya da yeni katılan üyeleriyle ilgili haberler bizlere ulaşmaya başladı. Ben de mümkün olduğunca bunları bir araya getirerek bir bildiri hazırlayayım dedim. Yalnız uyarmakta fayda var, tıpkı Dexter’ın 7. sezonuyla ilgili bildiri gibi bu da çokça ispiyon içermektedir. Sonra uyarmadı demeyin! :)

1) Eski Karakterler

3. sezon finalinde olan olaylardan sonra bildiğiniz gibi Simon (Iwan Rheon) ve Alisha (Antonia Thomas) karakterlerini oynayan oyuncular diziden ayrıldılar. Hatta Iwan Rheon’un Game of Thrones‘un kadrosuna katıldığı haberi yakın zamanda bizlere ulaştı bile. Daha sonrasında, bu karakterlerin geri dönmemesinin yanında Kelly karakterini canlandıran Lauren Socha‘nın da dizide yer almayacağı belli oldu.
Ancak, bu 3 eski karakter olmasa da diziye sonradan katılan Rudy (Joseph Gilgun), Kelly’nin erkek arkadaşı olarak gördüğümüz ve yetenekleri alıp-verme gücü olan Seth (Matthew McNulty) ve dizinin başından beri içinde yer alan Curtis (Nathan Stewart-Jarrett) dizide olacak.
Ufak Not: Her ne kadar, ayrılışının bununla bir ilgisi olmasa da Lauren Socha, bir taksiciyle alkollüyken girdiği ırkçı tartışma nedeniyle 4 ay hapis cezası ve 80 saatlik kamu cezası almış durumda.

2) Yeni Karakterler
Dizi, 3 karakterini birden kaybedince haliyle yeni katılımlar da oldu. Bu kişilerin kim olduğuna bakacak olursak:

a) Jess, Seinfeld‘in yaratıcısı olan ve Curb Your Enthusiasm‘in de içinde olan ünlü komedyen Larry David tarzında ve komikliğinde bir karakter. Bunun yanında, akıllı olan ve söylemek istediklerini açıkça söyleyen, sosyal normları ve etiketleri sorgulayan biri. Saçma insanlardan ve kendisine yalan söyleyenlerden nefret eden Jess, Hit and Miss izleyenlerin tanıyacağı Karla Krome tarafından canlandırılıyor.
b) Finn, eğlenceli, çocuk ruhlu ve saflığa varacak ölçüde hayata karşı iyimser. Her daim karşısındaki mutlu etmek, mutlu olmak ve hayatı yaşamaya karşı istekli bir yapısı var. Ayrıca, çok konuşan ve bu özelliğini başına gelenlerden kurtulmak için kullanan bu karakteri Nathan McMullen canlandırıyor. Kendisi kariyerinin epey başında biri.

c) Alex, yakın çevrede dizi içinde karşımıza çıkan en seksi dizi karakteri. Oldukça iyi bir dış görünüşe sahip olan bu karakter, bütün kızların ilgisini çekse de onlara karşı soğuk ve ilgisiz davranan biri. Bu da genel anlamda şüpheleri üzerine çeken bir durum olmakla birlikte, diğerlerine güçle ilgili bir şey olabilir izlenimi veriyormuş. Ayrıca, diziye yeni katılmasına ve ana kadroda olmasına rağmen hükümlü değilmiş. Alex de kariyerinin başındaki isimlerden Matt Stokoe tarafından canlandırılıyor.
d) Yukarıdaki ana karakterler dışında diziye katılan 2 karakter daha olmuş. Bunlardan ilki, sadece ekibin bir partide tanışacağı bilinen Abby (Natasha O’Keeffe). Karakterin ilk ne zaman görüneceği, ne kadar görüneceği ya da gücü olup olmadığı belli değil. Bir diğer karakter ise Greg, yani yeni gözetim memuru. Shaun Dooley‘in canlandırdığı bu karakterin de dizide ne kadar kalacağı tam olarak belli değil. Hele, dizideki gözetim memurlarının hayatta kalma oranını hatırlarsak, pek de uzun boylu olmayabilir. Karakterin öfkesini kontrol etme problemleri varmış.

Curtis – Jess – Finn – Rudy

İçinde Abby’nin de olduğu yeni karakterlerin yan yana çektirdiği bir fotoğraf için buraya bakabilirsiniz.

3) Süper Güçler
Karakterlerin kimliği genel olarak belli olsa da dizinin yeni sezonunda kimin hangi güce sahip olacağı açıkça söylenmemiş. Ama dizinin yapımcısı, 4. sezonda hangi güçleri göreceğimizi de açıklamış durumda. Buna göre, nesneleri düşünce gücüyle kontrol etme (telekinezi), x-ışını görüş, berbat bir hafızaya sahip olma ve ödleklik göreceğimiz güçlerdenmiş. Hatta, bunlardan ikisiyle sezonun ilk bölümünde karşılaşacakmışız bile…

4) Diğer

a) 4. sezon toplamda 8 bölümden oluşacak ve 2012’nin sonlarına doğru yayında olacak.

b) 3. sezon öncesinde olduğu gibi online ortamda yayınlanacak kısa bölümler büyük ihtimal yine bizimle olacakmış. Hatırlarsınız, Nathan karakterinin ayrılışı için 8 dakikalık bir video hazırlanmıştı.

c) Rudy’nin gücü olan kişilerden kimlerle yattığını öğrenecekmişiz. Ayrıca, Rudy ve Finn karakteri yeni sezonda iki yakın arkadaş olacaklarmış.

d) Karakterlerin aileleri bu sezonda daha fazla işin içinde olacakmış. Kız kardeşler, üvey anneler, baba olmayan babalar ya da baba olan babalar…
Evet, 4. sezonla ilgili gelen haberler şimdilik bu kadar. Bakalım, yeni sezon Misfits bizlere neler getirecek?