Netflix’ten Hindistan yapımı yeni bir dizi geldi: Mismatched

Komedi drama türündeki romantizm ögeleri içeren bir gençlik dizisi olarak tarif edilebilecek olan Mismatched20 Kasım 2020 tarihinde izleyiciyle buluştu ve 6 bölümden oluşmakta. 2. sezonunun olup olmayacağı henüz belli değil. Bölüm süreleri ise brüt 29-36, net 26-33 dakika arasında değişmekte.

Akarsh Khurana, dizinin yaratıcısı konumunda. Dizi, Sandhya Menon‘un 2017 yılında yayımlanan When Dimple Met Rishi isimli ilk kitapla başlayan ve sonrasında bir seri haline gelen kitaplarından uyarlanmış. Sanjeevkumar Nair ve Ronnie Screwvala ise dizinin yapımcıları konumunda.

Rishi ve Dimple, ailelerinin birbiriyle eşleştirmeye çalıştığı iki genç. Rishi bu durumu organize eden taraf; Dimple ise haberi olmayan. Yazılım/tasarım/programlama üzerine olan katıldıkları bir yaz kursu, ikilinin ilk defa bir araya gelecekleri yer konumunda.

Dizideki tek odak noktamız Rishi ve Dimple değil elbette. Söz konusu kursa katılan diğer birkaç genç de kendi hikayeleriyle renklendirmekteler diziyi.

*Bu kursa çok büyük önem veren, hayali bu sektörde çalışıp çok başarılı olmak olan, bilgisayar oyunu oynamayı seven, çok bilmiş bir genç kız olan Dimple karakterine YouTube ünlüsü Prajakta Koli hayat veriyor.

*Varlıklı ve boşanmış bir ailenin çocuğu olan, bu genç yaşında evlenmek isteyen, naif bir genç olan Rishi karakterini Rohit Saraf canlandırıyor.

*Rishi’nin çok uzun yıllardır en yakın arkadaşı olan ve onunla birlikte kursa yazılan Namrata rolünde Devyani Shorey‘i izliyoruz.

*Dimple’ın uçarı ve gizemli oda arkadaşı Celina karakterinde Muskkaan Jaferi karşımıza çıkıyor.

*Bir zamanlar hareketli bir hayat yaşamış, sonrasında ise tekerlekli sandalyeye mahkum kalmış olan, hayata karşı olan öfkesini çevresindeki insanlara karşı alaycı bir üslup takınarak yansıtan, Dimple’ın oynadığı bilgisayar oyununun derece ve isim yapmış oyuncularından biri konumundaki kibirli ve ukala bir zengin evladı olan Anmol karakterine Taaruk Raina hayat veriyor.

*Anmol’un kankası ve yardakçısı konumundaki bir başka ukala zengin evladı olan Krish karakterinde Abhinav Sharma karşımıza çıkıyor.

*Krish’in “Öpüşürüm ama daha fazlası yok.” şeklinde takılan alımlı kız arkadaşı ve aynı zamanda bir Instagram fenomeni olup telefonunu pek elinden düşürmeyen Simran karakterini Kritika Bharadwaj canlandırıyor.

*Kursa “iyi çeken bir internete kavuşma” amacıyla katılan Harsh karakterinde Vihaan Samat‘ı izliyoruz.

*Kursun havalı öğretmeni Siddharth Sinha karakterini Rannvijay Singh canlandırıyor.

*Kursun en yaşlı kursiyeri konumunda olan, diğer kursiyerlerle arasında bulunan kuşak farkı nedeniyle iletişimde zorluk çeken, 41 yaşındaki şirin dulumuz Zeenath karakterine ise Vidya Malvade hayat veriyor.

Diziyi bir oturuşta izleyip bitirdim. Hint gençliği üzerine eğlenceli bir dizi olmuş. Karakterleri ve oyuncuları sevdim genel olarak baktığımda. Dizinin ilk bölümünün biraz vasat kaldığını söylemek mümkün. Lakin merkez ikili dışındaki diğer karakterlerin de hikayeye dahil olmasıyla birlikte giderek açılıyor sonrasında dizi. Nihayetinde de 6 bölüm yetmiyor ve keşke daha uzun olabilseymiş dedirtiyor. Umarım 2. sezon onayı çıkar çok geçmeden bu şirin diziye.