Screen Shot 2015-07-08 at 14.07.27

Vampir dizisi denince sizin için de akan sular duruyor mu? Moonlight, vampir sevenlere ilaç gibi gelmişti ama ömrü çok kısa sürdü ve ilk sezonda iptali gördü. Fanlarının çabaları sonuç vermedi ve Moonlight, kısacık macerasına rağmen hatırı sayılır bir hayran kitlesinin kalbinde kendine yer edinerek çekip gitti. Diziyi kurtarmak için toplu kan bağışları yapıldı, kanala kanlar gönderildi ama nafile.

2007-2008 arası sadece 1 sezon devam eden dizi, Ron Koslow (ki kendisi Güzel ve Çirkin‘in de yazarı idi) ve Trevor Munson tarafından yaratılan, yapımcılığını ise Joel Silver‘ın yaptığı bir yapım.

Moonlight‘ta esas adamımızın ismi Mick St. John (Alex O’Loughlin). Oyuncuyu Hawaii Five-0’da doya doya izleme imkanı mevcut. Kendisi, 50 küsur yıl önce düğün gününün gecesinde karısı Coraline (Shannyn Sossamon) tarafından ısırılarak dönüştürülmüş bir vampir. Günümüzde, üstün duyu ve iz sürme gücü sayesinde dedektiflik mesleğini icra ederek geçimini sağlıyor ve havalı apartman dairesinde, bir hastaneden düzenli olarak edindiği şişelenmiş kanları içerek yaşıyor. İnsan öldürmek gibi kötü huyları yok, tıpkı Angel‘ımız gibi o da bir melek. Gün ışığı onu öldürmüyor ama giderek zayıf düşürüyor. Gümüşe ve ateşe karşı duyarlılığı var ama sarmısak, haç ve kutsal sudan etkilenmiyor. Analog kameralarla görüntülenemiyor ama dijital kamerada normal insandan farksız görüntü veriyor. Süper hızlı ve güçlü, yaraları hemen iyileşiyor, yer çekimine bizden daha az bağımlıbir ırkın üyesi, yaşlandıkça güçleri artıyor. Kanı insanlarda uyuşturucu etki yapıyor.

Screen Shot 2015-07-08 at 14.20.03

Bir de peşinde olduğu haberleri arsızca eşelemek gibi tehlikeli bir huya sahip muhabirimiz Beth Turner (Sophia Myles) var. Mick ile tanıştıkları andan itibaren aralarında bir çekim doğuyor ama haliyle ayrı dünyaların varlıkları olmaları sebebiyle kendilerini bir parça frenlemek zorundalar. Mick, Beth’e güveniyor ve ona gizli kimliğini açıklıyor. O günden sonra peşinde oldukları davalarda yolları bir şekilde kesişiyor ve ekip olarak çalışmaları gerekiyor. Bundan da hiç şikayetçi oldukları yok.

Screen Shot 2015-07-08 at 14.20.59

 

Screen Shot 2015-07-08 at 14.21.59

CBS dizisi Moonlight‘ın bir diğer kahramanı da Mick’in ukala tavırlı vampir arkadaşı Josef Konstantin (Jason Dohring). Yaşı 400 civarlarında. Mick’e akıl veren kişi. Yan karakterler olarak da Teğmen Carl Davis (Brian J. White), Beth’in erkek arkadaşı, savcılıkta çalışan Josh Lindsey (Jordan Belfi) ve Beth’in iş arkadaşı Steve Balfour (Kevin Weisman) sayılabilir.

Screen Shot 2015-07-08 at 14.21.26

 

Bir trailer alırım derseniz o zaman tutmayalım sizi.