Mortal Kombat‘ın yeni oyunu 19 Nisan’da çıkıyor. Fakat bu oyundan önce Kevin Tancharoen‘in yönetmenliğini yaptığı yeni bir Mortal Kombat dizisinin, Mortal Kombat: Legacy‘nin ilk bölümü Youtube üzerinden yayınlandı bile. Diziyle ilgili bazı notları ve 12 dakikalık ilk bölümünü yazının devamında izleyebilirsiniz.

Webisode (web dizisi) şeklinde yayınlanan ve toplam 10 bölüm olması düşünülen yeni dizinin hikayesi yine Tancharoen’in 2010 yılında çektiği 7 dakikalık MK: Rebirth isimli kısa filme dayanıyor. Bu filmi Tancharoen esasında Warner Bros. ile yeni bir MK filmi çekebilmek için fragman tadında çekmiş. Ardından da webisode şeklinde yayınlanacak bu dizi için anlaşmışlar.Machinima‘dan her hafta bir bölümü yayınlanacak dizide, alternatif bir MK evrenine tanık oluyoruz; özellikle de karakterlerin geçmiş hikayeleri konusunda. İlk bölümde Kano, Jax ve Sonya’yı görüyoruz. Fakat bildiğimiz Mortal Kombat evreninden çok, klasik bir çete-polis çatışmasına benziyor şimdilik.

Hayranların “Kızıl Sonya” rolü için biraz yaşlı bulduğu Jeri Ryan

Diziyle ilgili bir başka ilginç nokta ise Tancharoen’un yanında Spartacus: Blood and Sand senaristleri Todd Helbing ve Aaron Helbing‘in de senarist olarak kadroda bulunmaları.Ian Anthony Dale (The Event), Ryan Robbins (Battlestar Galactica) ve Jeri Ryan (Star Trek :Voyager, Leverage, Body of Proof), Tahmoh Penikett (Battlestar Galactica, Dollhouse) gibi oyuncuların da yer aldığı oyuncu kadrosu içinse imdb sayfasından bilgi almak mümkün.kaynak 1, kaynak2, kaynak 3

http://www.youtube.com/watch?v=6s6UiEuCYXA

İlk sezonu 12 Nisan’da başlayan ve 7 Haziran 2011’de sona erecek olan diziyi, her hafta machinima.com’un Youtube kanalından takip edebileceksiniz. Dileyenler, gelişmeleri twitter ya da facebook adreslerinden de takip edebilirler.