NBC’nin Ocak ayında deneme bölümüne onay verdiği bilim kurgu draması Debris, resmi dizi onayını aldı. Jonathan Tucker (Westworld, Snowfall), Riann Steele’in (Lovesick, The Magicians) ve Norbert Leo Butz’ın (Fosse/Verdon) dizinin başrol oyuncuları olduğu ile ilgili haberleri Şubat ayında almıştık.

Debris, NBC’nin 2020-2021 pilot sezonu için onay verdiği ilk diziydi. Almost Human’ın yaratıcısı, Fringe’in yönetici yapımcılarından J.H. Wyman, projenin başındaki isim. Legendary Television ve Universal Television, dizinin yapım şirketleri. Jason Hoffs, yönetici yapımcı olarak projede yer alıyor.

Debris, iki farklı kıtadan, farklı zihniyetlere sahip iki ajanı merkezine alan bir dizi. İnsanlık üzerinde gizemli etkileri olan bir uzay gemisi enkazını araştırmak için birbirinden farklı bu iki ajanın birlikte çalışması gerekmektedir. Jonathan Tucker, garip olayların soruşturulmasında çalışan, dikbaşlı, zeki bir CIA operatörü Bryan Beneventi’yi, Riann Steele, klasik kuralları izleyen İngiliz MI6 ajanı Finola Jones’u, Norbert Leo Butz, birçok sırra ve gizli bilgiye sahip, Bryan’ın denetimcisi,  CIA operatörü Craig Maddox’u canlandıracak.

Dizinin pilot bölümünün yaklaşık %80’i, Covid-19 salgını öncesi tamamlanabilmiş. Yapımcılar kalan kısımları ise The Blacklist’te olduğu gibi ek görseller ile tamamlayıp kanal yetkililerinin önüne koymuşlar. Bu haliyle bitirilen pilot bölüm NBC’den olumlu tepki almış ve projenin onay alma şansını arttırmış.

Kaynak