NBC’nin 2020’nin Ocak ayında deneme bölümüne onay verdiği bilim kurgu draması Debris, Haziran ayında resmi dizi onayını almıştı. Jonathan Tucker (Westworld, Snowfall), Riann Steele (Lovesick, The Magicians), Norbert Leo Butz’ın (Fosse/Verdon) ve Scroobius Pip’in (Taboo) ana kadrosunu oluşturduğu dizi 1 Mart’ta başlıyor.

Gizemli bir enkaz gökyüzünden düşmeye başladığında, gizli bir uluslararası ajansın görevi bunun ne olduğunu, nereden geldiğini ve en önemlisi ne yapabileceğini bulmaktır. İngiliz MI6 ajanı Finola Jones (Riann Steele) ve Amerikalı CIA ajanı Bryan Beneventi (Jonathan Tucker), birbirlerinden çok farklı tarzlara sahip ortaklardır. Jones, samimi, sezgileri güçlü, klasik kurallara uyan ve detaylara odaklı biriyken Beneventi, çekici, dik başlı, zeki, kendine güvenen ve tetikte birisidir. Ancak Batı Yarımküre’ye dağılmış enkazı takip ederken birbirlerine güvenmekten başka seçenekleri yok. Her parçanın, onu bulan sıradan insanlar üzerinde tahmin edilemeyen, güçlü ve bazen tehlikeli etkileri vardır. Her keşif aynı zamanda zamana karşı bir yarıştır, çünkü karanlık dış güçler bu nesneleri kötü amaçları için aramaktadırlar.

Norbert Leo Butz, birçok sırra ve gizli bilgiye sahip, Bryan’ın denetimcisi,  CIA operatörü Craig Maddox karakterini canlandıracak.

Almost Human’ın yaratıcısı, Fringe’in yönetici yapımcılarından J.H. Wyman, yapım şirketi Frequency Films ile birlikte dizinin yazarı ve yönetici yapımcısı olarak projenin başındaki isim. Jason Hoffs, Jeff Vlaming (The 100, Fringe) ve Samantha Corbin-Miller (Lie to Me, Absentia) dizinin diğer yönetici yapımcıları.

Debris, Universal Television ile Frequency Films ve Legendary Television tarafından üretildi.

.