Netflix’in Kore yapımı 8 bölümlük bilim kurgu, gizem, gerilim dizisi The Silent Sea, 24 Aralık’ta ekranlarda olacak. The Silent Sea, diziyi de yönetecek olan Choi Hang-yong‘un yazıp yönettiği 2014 yapımı The Sea of Tranquility adlı kısa filmden uyarlandı.

Dünyanın suyunun tükenmek üzere olduğu, çölleşmeye uğrayan, su ve yiyecek sıkıntısının çekildiği tehlikeli bir gelecekte geçen The Silent Sea, insanlığı kurtarma umuduyla Ay’daki terk edilmiş bir araştırma tesisinden gizemli bir örnek almak için gönderilen özel ekip üyelerinin hikayesini anlatıyor.

Bae Doona (Sense8, Kindgdom), Ay’da artık terk edilmiş Balhae Üssü araştırma istasyonunda meydana gelen bir kazanın ardındaki gerçeği ortaya çıkarmaya kararlı, ekibe katılan astrobiyolog Doktor Song Ji-an karakterini canlandıracak.

Gong Yoo (Train to Busan), sınırlı bilgiyle çok önemli bir görevi yerine getirmesi gereken keşif ekibi lideri Han Yun-jae’yi canlandırıyor. Yun-jae, ekip üyelerinin güvenliğini her şeyin üstünde tutar ve bunu yapmak için kendini tehlikeye atmaktan geri durmaz.

Lee Joon, Milli Savunma Bakanlığı’nın seçkin bir üyesi olan, ancak bakanlıktaki boğucu ortamdan kaçmak amacıyla bu tehlikeli görev için gönüllü olan baş mühendis Kaptan Ryu Tae-seok karakterini canlandırıyor.

Heo Sung-tae, Havacılık İdaresi Kaynak Grubu başkanı Kim Jae-sun; Lee Moo-saeng, güvenlik ekibinin başı olan Gong Soo-hyuk karakteri karşımıza çıkacak oyuncular.

Yapımcılığını Artist Studio’nun üstlendiği dizinin çekimleri Ağustos 2020’de başladı. Choi Hang-yong’un yönettiği, Park Eun-Kyo‘nun senaryosunu yazdığı dizinin yapımcılığını Jung Woo-sung üstlendi.

Kaynak