Will Smith’i üne kavuşturan, NBC’nin 1990-1996 yılları arasında 6 sezon 148 bölüm yayınladığı komedi dizisi The Fresh Prince of Bel-Air’in daha karanlık daha dramatik yeniden çevrimi olan Bel-Air’in tanıtım videosu yayınlandı.

2016 yılında dizinin yeniden çevrimi ile ilgili haberlere “hiç sanmıyorum, asla” diye olumsuz tepki veren Will Smith, Morgan Cooper’ın 2019’da yayınlanan ve viral olan 4 dakikalık hayran yapımı videosuna oldukça olumlu tepki vermişti. 2020’nin Ağustos ayında Jada Pinkett Smith ve Will Smith’in yapım stüdyosu Westbrook Studios ve Universal Television, Cooper’ın videosundan ilham olan projeyi yayıncılara sunmuş ve Netflix, HBO Max ve Peacock’tan teklifler gelmişti. 2020’nin Eylül ayında Bel-Air, Peacock’tan 2 sezonluk onay aldı.

Bu senenin Ağustos ayında yeni isimlerden Jabari Banks, Will Smith tarafından yaratılan ikonik Will karakterini canlandırmak  üzere dizinin başrolüne seçildi.

Eylül ayında canlandıracakları karakterle birlikte dizinin ana kadrosunda yer alacak isimler açıklandı.

Adrian Holmes (At That Age): Phillip Banks (The Fresh Prince of Bel-Air’de James Avery canlandırmıştı).

Cassandra Freeman (Atlanta): Vivian Banks (The Fresh Prince of Bel-Air’de  Janet Hubert/Daphne Maxwell Reid canlandırmıştı)

Olly Sholotan (Run Hide Fight): Carlton Banks (The Fresh Prince of Bel-Air’de Alfonso Ribeiro canlandırmıştı)

Coco Jones (Let It Shine): Hilary Banks (The Fresh Prince of Bel-Air’de Karyn Parsons canlandırmıştı)

Akira Akbar (We Can Be Heroes): Ashley Banks (The Fresh Prince of Bel-Air’de Tatyana M. Ali canlandırmıştı)

Jimmy Akingbola (Most Dangerous Game): Geoffrey Butler (The Fresh Prince of Bel-Air’de Joseph Marcell canlandırmıştı)

Jordan L. Jones(Rel): Jazz (The Fresh Prince of Bel-Air’de DJ Jazzy Jeff canlandırmıştı)

Simone Joy Jones (The Chair): Lisa Wilkes (The Fresh Prince of Bel-Air’de Nia Long canlandırmıştı)

Günümüz Amerika’sında geçen bu Bel-Air, orijinal diziye dayanan 90’ların sit-com’u “The Fresh Prince of Bel-Air”in bir saatlik dramatik bir analoğudur: Will’in Batı Philadelphia sokaklarından Bel-Air’in kapılı malikanelerine uzanan karmaşık yolculuğu. Yeniden tasarlanan bir vizyonla Bel-Air, 30 dakikalık bir sitcom formatında tam olarak keşfedilmesi imkansız olan içsel çatışmalara, duygulara ve önyargılara daha derinden dalacak.

Hayran yapımı videoyu yapan Morgan Cooper, dizinin ortak yazarı, yönetmeni ve yönetici yapımcısı. The Chi, The Fix, The 100, Shooter dizilerinden T.J. Brady ve Rasheed Newson, yönetici ve ortak yürütücü yapımcı olarak projede görev alacaklar. Will Smith, Terence Carter, James Lassiter, Miguel Melendez, Malcolm Spellman, Quincy Jones, Benny Medina ve Andy & Susan Borowitz dizinin yönetici yapımcıları.

Los Angeles ve Philadelphia’da çekilen dizi 2022’de ekranlarda olacak.

Tanıtım videosunda Jabari Banks, Smith’in orijinal tema şarkısının dramatik bir okumasını seslendirirken, Smith’in karakterine saygı göstermek için Jordan ayakkabı giydi.