Vicky McClure ve Adrian Lester’ın başrolünde olduğu, dikkatleri terörle mücadele polisliğine ve Metropolitan Polis Bomba İmha Timi’nin olağanüstü çalışmasına çeviren yeni ITV draması Trigger Point, 2022 yılında ekranlarda olacak.

Daniel Brierley tarafından yazılan ve Jed Mercurio‘nun HTM Television‘ı tarafından yapılan, günümüz Londra’sında geçen Trigger Point, Bomba İmha ekibine odaklanan yüksek oktanlı 6 bölümlük bir gerilim dizisi. “Expo” olarak bilinen polisler, tehlikeye doğru “uzun yürüyüşte” her gün hayatlarını riske atıyorlar. Ölüm her zaman sadece bir kalp atışı uzaklarında.

Vicky McClure (Line of Duty), deneyimli bir bomba imha operatörü olan Lana Washington’ı canlandıracak. Pervasız ve kontrolden çıkmış eski bir asker olan Lana, yaz boyunca başkenti tehdit eden bir dizi el yapımı patlayıcı cihazla uğraşırken kırılma noktasına itildi.

Adrian Lester, Lana ile birlikte çalışan Joel Nutkins’i canlandırıyor. Her ikisi de eski asker, Afganistan’da birlikte görev yaptıklarından ikili birbirlerine yakındırlar.

Aşırı baskı altında olan ve yanıtlar arayan Lana, bombacının kasıtlı olarak birimini hedef aldığından şüphelenmektedir. Bu son derece korkutucu bir düşünce ama her şeye rağmen bunu nasıl kanıtlayacak ve ölümler artmadan önce bombacının gerçek kimliğini nasıl keşfedecek?

Mark Stanley (Honour), DI Thom Youngblood; Warren Brown (Luther), Karl Maguire; Kerry Godliman (After Life), Sonya Reeves; Cal MacAninch (Des); Lee Robins SCO19; Manjinder Virk (Midsomer Murders), Samira Desai SO15; Ralph Ineson (The Capture), polis şefi Bregman karakteri ile dizide rol alan diğer isimler.

HTM Television’dan Jed Mercurio (Line of Duty), Jimmy Mulville (Derry Girls, Bloodlands, Flack), Mark Redhead (The Murder of Stephen Lawrence, Bodies, Bloodlands) ve Jessica Sharkey (Derry Girls, Bloodlands), Julia Stannard (Vanity Fair, War and Peace) ile birlikte dizinin yönetici yapımcıları. Gilles Bannier (Marcella, Tin Star, Spiral) ve Jennie Darnell (Line of Duty, Holby City, Death in Paradise) dizinin yönetmenleri.

Kaynak