Amazon, Lee Child’ı gururlandıracak ellere sahip, iriyarı Alan Ritchson’ın başrolünde olduğu, Child’ın uluslararası çok satan kitap serisindeki Jack Reacher karakterine dayanan aksiyon dizisi Reacher’ın resmi fragmanını ve posterini yayınlandı.

4 Şubat’ta başlayacak dizinin ilk sezonu 8 bölüm sürecek.  İlk sezon, 1997 tarihli The Killing Floor adlı ilk Jack Reacher kitabına dayanıyor.

Reacher, kısa süre önce sivil hayata giren kıdemli bir eski askeri polis müfettişi olan Jack Reacher’ı takip ediyor. Reacher, ülkeyi dolaşan ve bir zamanlar hizmet ettiği milleti telefonsuz ve yalnızca minimum gereksinimlerle keşfeden bir avaredir. Reacher, Georgia’nın küçük Margrave kasabasına geldiğinde, 20 yıl sonra işlenen ilk cinayetin ardından sersemlemiş bir topluluk bulur. Polisler onu hemen tutuklar. Görgü tanıkları Reacher’ı suç mahallinde gördüklerini iddia ederler. Masumiyetini kanıtlamaya çalışırken, Reacher’ın keskin zekasına ve başa çıkması için sert ellerine ihtiyaç duyacak karmaşık bir komplo ortaya çıkar. Kesin olan bir şey var: Suçu yıkmak için yanlış kişiyi seçtiler.

Malcolm Goodwin (iZombie), Willa Fitzgerald (Scream), Chris Webster (Most Dangerous Game), Kristin Kreuk (Smallville, Beauty & the Beast), Marc Bendavid (Dark Matter, Good Witch) Willie C. Carpenter (Devious Maids), Currie Graham (Murder in the First), Harvey Guillén (What We Do in the Shadows), Maxwell Jenkins (Lost in Space), Bruce McGill (Rizzoli & Isles), Maria Sten (Swamp Thing), Hugh Thompson (Chapelwaite) dizinin ilk sezonunda göreceğimiz oyuncular.

Malcom Goodwin, Willa Fitzgerald, Chris Webster

Malcom Goodwin, yakın zamanda Margrave Polis Departmanında bir iş bulmak için küçük Margrave kasabasına taşınan Harvard eğitimli, tüvit takım elbise giyen bir Kuzeyli Baş Dedektif Oscar Finlay’e hayat veriyor.

Willa Fitzgerald, Margrave’de doğup büyüyen ve Margrave PD’de akıllı ve gururlu bir polis olan Roscoe Conklin’i canlandırıyor. O esnek biridir ve hiçbir şey ve hiç kimse tarafından korkutulmaz.

Chris Webster, iş adamı ve kasabalı hayırsever Kliner’ın şımarık oğlu KJ rolünde. KJ, kasabanın ve kasaba halkının, özellikle de Roscoe’nun kendisine ait olduğunu düşünüyor.

Bruce McGill, Maria Sten, Hugh Thompson

Bruce McGill, Margrave’i on yıldır yöneten, Güneyli beyefendisi geçmişi olan bir soydan gelen Margrave’in seçkin belediye başkanı Teale’i canlandırıyor.

Maria Sten, eskiden Reacher’ın altında orduda polis müfettişi olarak çalışan, şimdi özel dedektif ve Reacher’ın en iyi arkadaşı Frances Neagley’i canlandırıyor.

Hugh Thompson, Margrave’in baş polisi Baker’ı canlandırıyor. Baker, güçlü konumunun keyfini çıkarıyor ama Dedektif Finlay’den (Malcolm Goodwin) nefret ediyor.

Kristin Kreuk, Marc Bendavid, Willie C. Carpenter, Currie Graham, Harvey Guillén, Maxwell Jenkins

Marc Bendavid, karşılayabileceğinden daha büyük bir hayat yaşayan ve asla düşünemeyeceği bir işe yakalanan yıpranmış bir muhasebeci Hubble’ı oynuyor. Hubble ailesini seviyor ve onları korumak için ne gerekiyorsa yapacak.

Kristin Kreuk, Hubble ile mutlu bir evliliği olan zarif eski sosyetik, Country Club hayatını yaşayan ama göründüğünden çok daha sert olan Charlie’yi canlandırıyor.

Willie C. Carpenter, ömür boyu Margrave sakini ve kasaba berberi olan, Margrave’de olanlardan nefret eden ve Reacher’a küçük kasabanın giriş ve çıkışları hakkında tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyan Mosley’e hayat veriyor.

Currie Graham, Margrave kasabasını sıkıntılarından kurtarmadaki cömertliği nedeniyle kasaba halkı tarafından sevilen Kliner Sr.’yi canlandırıyor. Bu zorlu iş adamının çok karanlık bir tarafı var.

Harvey Guillén, küçük kasabasında birden fazla cinayetle aniden boğulan ve dehşete düşen abli tabip Jasper’ı canlandırıyor.

Maxwell Jenkins, Jack Reacher’ı olduğu adam yapan hayat derslerini öğrenen genç Reacher’ı canlandırıyor.

Ritchson, 1.93 m boy ve 106.5 kg ağırlığıyla, Lee Child kitaplarının (ve Child’ın kendisinin) hayranlarının öfkesini çeken 1.70 m’lik Tom Cruise’a göre oldukça iri bir arkadaşımız. Cruise, karakteri 2012’deki “Jack Reacher” ve 2016’daki “Jack Reacher: Never Go Back” filmlerinde canlandırmıştı.

Nick Santora (Scorpion, Prison Break), Skydance Television’dan gelen dizinin senaristi, yönetici ve yürütücü yapımcısı. Lee Child, Don Granger ve Scott Sullivan, Skydance TV’den David Ellison, Dana Goldberg ve Bill Bost dizinin diğer yönetici yapımcıları.