10 yıldan fazla bir süre sonra MacGruber geri döndü. Saturday Night Live’ın yinelenen karakterine ve 2010’da yayınlanan filme dayanan komedi dizisi 16 Aralık’ta Peacock’da gösterime girecek.

MacGruber’a hayat veren Will Forte (The Last Man on Earth), dizide de karakterini canlandırmaya devam edecek. Filmde rol alan Kristen Wiig ve Ryan Phillippe, karakterlerini canlandırmak üzere geri dönen isimler.

Kristen Wiig

Ryan Phillippe

İlk sezonu 8 bölüm sürecek olan dizide, 10 yılı aşkın bir süredir hapishanede çürüyen Amerika’nın son kahramanı ve über vatansever MacGruber (Forte) sonunda serbest bırakılır. Görevi: Geçmişinden gelen gizemli bir kötü adamı, Tuğgeneral Enos Queeth’i devirmek. Tüm dünya hedef tahtasındayken, MacGruber kötü güçleri yenmek için eski takımı Vicki St. Elmo (Kristen Wiig) ve Dixon Piper’ı (Ryan Phillippe) yeniden bir araya getirmek zorundadır.

Sam ElliottLaurence Fishburne, Billy Zane ve Joseph Lee Anderson dizide göreceğimiz oyuncular. 2010’daki filmde Constantine Bach karakterini canlandıran Timothy V. Murphy, dizide rol alacak bir diğer isim.

Sam Elliott

Sam Elliott, MacGruber’ın babası Perry karakterini canlandıracak. Yıllar içinde birbirlerinden uzaklaşmış olsalar da MacGruber başarılı olmayı umuyorsa babasının rehberliğine ihtiyaç duyacaktır.

Laurence Fishburne

Laurence Fishburne, tüm ABD ordusunun saygısını kazanan, çok sayıda madalyalı bir asker olan General Barrett Fasoose karakterini canlandıracak. Şanlı kariyerine ek olarak, MacGruber’in eski karısı Vicki St. Elmo ile evlidir.

Billy Zane

Billy Zane, MacGruber’ın can düşmanlarından Tuğgeneral Enos Queeth’i canlandıracak. Uzun zaman önce öldüğü düşünülüyordu. Şimdi dünyayı yok etmek için yaptığı kötü planı ile yeniden ortaya çıktı.

Will Forte, John Solomon ve Jorma Taccone ile birlikte dizinin yazarlığını ve yönetici yapımcılığını üstleniyor. Solomon ve Taccome, ayrıca dizinin yönetmeliğini üstlendiler. Lorne MichaelsJohn GoldwynAndrew Singer ve Erin David yönetici yapımcı olarak görev alan diğer isimler. MacGruber, Universal Studio Group ve Broadway Video tarafından üretilecek.

MacGruber, NBC’de Saturday Night Live’da tekrar eden bir skeçti ve ilk olarak Ocak 2007’deki programda yer aldı. Skeç, 1985-1992 yılları arasında ABC’de yayınlanan macera serisi MacGyver’ın bir parodisiydi. Will Forte, her bölümde bir saatli bombayı devre dışı bırakmakla görevlendirilen, ancak kişisel meselelerle dikkati dağılan, bombanın patlamasına ve (muhtemelen) arkadaşlarının ve kendisinin ölümüne neden olan özel harekat ajanı MacGruber’u canlandırıyordu. İlk skeçte MacGruber kendini ve asistanlarını bir saatli bomba ile bir kontrol odasında kapana kısılmış bulmuştu. MacGruber’in kadın asistanı 2007’de Maya Rudolph ve daha sonra Kristen Wiig ya da haftanın SNL sunucusu tarafından canlandırmıştır. Bombayı etkisiz hale getirmeye çalışırken, MacGruber insanları kendisine lastik bantlar veya ciklet ambalajları gibi sıradan nesneleri (MacGyver tarafından tipik olarak kullanılan nesnelere gönderme) vermelerini ister, ancak MacGruber kaçınılmaz olarak işi bitirmeden önce odağını kaybeder ve bomba patlayarak skeçi bitirirlerdi.

.