2018’nin Temmuz ayında, Chris Keyser’ın (Tyrant, The Last Tycoon) yazacağı, Marc Webb’in (The Amazing Spiderman 1-2, 500 Days of Summer) yöneteceği isimsiz Netflix’in  dizisinin başrolüne Kathryn Newton’ın (Big Little Lies) geldiğinin haberini almıştık.

Kasım ayında ise ilk sezonu 10 bölüm sürecek olan YA (young adult) dizinin isminin The Society olduğunu öğrenmiştik. Ayrıca Rachel Keller (Legion, Fargo), Gideon Adlon (Blockers, Mustang), Jacques Colimon (Duat), Olivia DeJonge (The Visit), Alex Fitzalan (Slenderman), Kristine Froseth (Sierra Burgess Is A Loser, Apostle), Jose Julian (A Better Life, Shameless), Natasha Liu Bordizzo (Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny), Alex MacNicoll (Transparent, Backseat), Jack Mulhern (Locke & Key), Salena Qureshi (Madam Secretary), Grace Victoria Cox (Heathers, Under The Dome), Sean Berdy (Switched at Birth) ve Toby Wallace’ın (Romper Stomper), kadroya katıldıklarını da öğrenmiştik.

Lord of the Flies’a (Sineklerin Tanrısı) modern bir bakış olarak tanımlanan The Society, bir grup ergenin yaşadıkları varlıklı New England kasabasının birebir kopyasına gizemli bir şekilde taşınmalarının hikayesini anlatıyor. Bu kopya kasabada ailelerinden hiçbir iz yoktur. Bir yandan başlarına gelenleri ve eve nasıl döneceklerini bulmakta boğuşurken, diğer yandan hayatta kalmak istiyorlarsa düzen ve ittifaklar kurmalıdırlar.