Sona Charaipotra ve Dhonielle Clayton’ın Tiny Pretty Things adlı romanından uyarlanan dizi, seçkin bir bale akademisinin dünyasında geçiyor. Dizi, evlerinden uzakta, başarı veya çöküşün eşiğinde olan genç yetişkinlerin yükselişini ve düşüşünü aktarıyor. Şikago’nun tek seçkin dans akademisi olan Archer Bale Okulu, kentin tanınmış profesyonel topluluğu olan City Works Ballet için balerin yetiştirmektedir. Archer Bale Okulu, farklı geçmişlerden gelen dansçılar için bir vahadır. Burada zengin ve fakir, güneyli ve kuzeyli birlikte eğitim alır. Dansçıların ortak noktaları ise ender bir yetenek, dans tutkusu, topluluğa duyulan sadakat ve hayalleri konusunda bir B planlarının olmayışıdır.

Lauren Holly (Designated Survivor, Dumb and Dumber), Kylie Jefferson (Davido’s Fall, SchoolboyQ’s Chopstix), Casimere Jollette (Code Black, Dirty John), Daniela Norman (Cats), Brennan Clost (The Next Step, Creeped Out), Michael Hsu Rosen (Jessica Jones, Broadway’s Torch Song), Damon J. Gillespie (Rise, The Society), Bayardo De Murguia (Shooter, Hombre), Barton Cowperthwaite (Center Stage: On Pointe, Fosse/Verdon), Tory Trowbridge (Broadway’s The Cher Show, American in Paris), Jess Salgueiro (The Boys, Letterkenny), Anna Maiche (The French Teacher), kadroda yer alan isimler.

Insurrection Media tarafından geliştirilen ve yapımı gerçekleştirilen Tiny Pretty Things, HarperCollins ile kurulan stratejik iş birliğinin ürünü.

Senarist/Dizi Sorumlusu/Baş Yapımcı: Michael MacLennan

Baş Yapımcılar: Insurrection Media’dan Kiliaen Van Rensselaer, Jordanna Fraiberg ve Deborah Henderson; Mojo Films’den Gary Fleder ve Gabrielle Neimand ile Peacock Alley’den Carrie Mudd

Diziyle ilgili çıkan tüm haberler

Kaynak