Netflix, 7 Mayıs’ta yayınladığı çizgi roman uyarlaması Jupiter’s Legacy’ye ilk sezonunun sonunda nokta koydu, ancak Netflix’in Mark Millar’ın yarattığı süper kahramanlık dünyası ile işi bitmiyor.

Netflix, Jupiter’s Legacy efsanesinin bir sonraki bölümü olarak Millarworld’un süper kötülerinin hikayesini anlatan Supercrooks’un canlı aksiyon uyarlamasına onay verdi. Dizi, Jupiter’s Legacy ile aynı evrende geçiyor ve tıpkı Jupiter’s Legacy”nin süper kahramanları izlediği gibi, devasa bir soygun planlayan bir grup süper kötü adamı takip edecek ve Netflix yeni şovu bir antoloji serisinin sonraki bölümü olarak konumlandıracak.

Netflix, Supercrooks’un anime dizisine önceden onay vermişti. 14-19 Haziran tarihleri arasında Fransa’da yapılacak olan Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali’nde ön gösterimi yapılacak anime, bu yıl içerisinde Netflix’te yayınlanacak. 

Mark Millar kabaca, “ekibin Jupiter’s Legacy ile başardıklarından ve herkesin o başlangıç ​​sezonunda yaptığı harika işten gerçekten gurur duyuyorum. Bu evrendeki bir sonraki planımız hakkında bana çok soru soruldu ve cevap süper kötülerin neler yaptığını görmek. Scorcese’den Tarantino’ya kadar suç hikayelerini her zaman sevmişimdir ve süper kötüler her zaman herhangi bir süper kahraman hikayesinin en eğlenceli kısmıdır. Sizi hapse atmak isteyen iyi adamlarla dolu bir dünyada kötü adam olmanın nasıl bir şey olduğunu keşfederken, savaştıkları kötü adamlara odaklanan bir şey yapmak inanılmaz canlı hissettiriyor. Jupiter’s Legacy, benim için bir sürü karakter içeren geniş ve zengin bir alan ve bu yüzden buradaki bir sonraki adımımızın Leinil Francis Yu ile yarattığımız ‘Supercrooks’ çizgi romanının canlı aksiyon versiyonu olduğunu paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Bundan sonra nereye gideceğimiz göz önüne alındığında, Jupiter’s Legacy efsanesinin tüm alanlarını dikkatlice geliştirmeye devam ederken, inanılmaz oyuncularımızı gösteri taahhütlerinden çıkarmak için zor bir karar aldık. Daha sonra geri döneceğimizden eminiz ve devam eden desteğiniz için size, bu kadar harika görünmesini sağlayan oyuncu kadrosuna ve ekibe teşekkür etmek istiyoruz” demiş.

Jupiter’s Legacy”de Josh DuhamelBen DanielsLeslie BibbElena KampourisAndrew HortonMike Wade ve Matt Lanter rol aldı. Dizi, Rotten Tomatoes’da %38 onay notu ile eleştirmenlerden kötü eleştiriler aldı, ancak izleyicilerden diziye %72 onay notu geldi.

Netflix, Kick-Ass, Kingsman, Wanted, Old Man Logan gibi öyküler ile unutulmaz karakterlerin yaratıcısı olan, çizgi roman dünyasında önemli bir yere sahip Mark Millar tarafından kurulan güçlü çizgi roman yayınevi Millarworld’u, hem film hem TV projesi geliştirme planları ile 2017’de satın almıştı. Jupiter’s Legacy, bu anlaşmadan çıkan ilk projeydi. Bir diğer proje  The Magic Order’dan geçen sene vazgeçilmiş ama Mayıs ayında bu karardan geri dönülerek yeniden geliştirilmekte olduğu duyurulmuştu.

Kaynak