Netflix’in Arjantin yapımı gençlik dizisi Go! Vive a Tu Manera‘nın ilk sezonu 22 Şubat 2019 tarihinde izleyiciyle buluştu. 2. sezonu ise arayı çok açmadan 21 Haziran 2019 tarihinde izleyiciye sunuldu. 2 sezonu da 15’er bölümden oluşan dizinin 3. sezonunun olup olmayacağı ise henüz belli değil. Dizinin bölüm süreleri ise 36-44 dakika aralığında değişmekte. Dizinin yaratıcısı olan Sebastián Mellino‘nun aynı zamanda dizinin müziklerini hazırlayan kişi olduğunu da belirtelim.

Bir lisede geçiyor dizinin hikayesi. Şarkı söyleme ve dans etme konusunda oldukça yetenekli bir genç kız olan Mia, sanat çalışmalarına ağırlık veren prestijli bir özel okuldan burs kazanır. Okula hızlı ve dikkat çekici bir giriş yapınca okulun sahibinin popüler kızı ile aralarında bir çatışma başlar çok geçmeden. Sonrasında da olaylar gelişir.

Gençlerimizin müziğe, dansa ve spora olan tutkuları, yeni arkadaşlıkları, çalkantılı aşk hayatları ve çıkar çatışmaları üzerine komedi ve drama ögelerini harmanlayan, şarkı ve dans performanslarına epeyce süre ayrılan, naif ve eğlenceli bir yapım kısacası Go! Vive a Tu Manera.

Karakterlere ve oyunculara kısa kısa değinecek olursak;

*Yukarıda kendisinden biraz bahsettiğimiz merkez karakterimiz Mia rolünde Pilar Pascual‘ı izliyoruz. Mia’nın annesi o küçük yaşlardayken vefat etmiş. Sonrasında onu vaftiz annesi Isabel (Melania Lenoir) büyütmüş. Mia’nın annesi ve Isabel, çok iyi arkadaşlarmış ve beraber şarkı söylerlermiş eskiden. Ve bu ikilinin okulun sahibi Ramiro ile geçmişten tanışıklıkları var.

Mia, kötü kıyafet tercihleri ile göz yoran, girdiği her ortamda bir şekilde dikkat çekmeyi başaran, dürtüsel olarak hareket eden, gönlünce eğlenmeyi seven, öz güveni epey yüksek, fazlaca duygusal ve çocuksu bir tip.

*Ramiro (Gastón Ricaud), karısı Mercedes (Laura Azcurra) ile beraber yönetiyor okulu. İdari kararları okulun müdürü sıfatıyla Mercedes alıyor genel olarak. Mercedes’in aldığı kararlardan biri de kızı Lupe’nin de fişfiklemesiyle Mia’yı seçmeler sonrasında okula kabul etmemek oluyor. Ramiro ise onun bu kararını yok sayıyor ve Mia’yı okula kabul ediyor. Akabinde de Mia, Mercedes’in iyice radarına girmiş oluyor kötü manada.

*Ramiro ve Mercedes’in kızları Lupe rolünde Renata Toscano Bruzón‘u izliyoruz. Lupe, okulun en popüler kızı. Girdiği her kulübün gözde ismi. Mia’nın gelişiyle dikkatler onun üstünde toplanmaya başlayınca Lupe bu durumdan rahatsız oluyor haliyle. Mia, müzik-dans yeteneği ve öz güveniyle öğretmenler ve diğer öğrencilerin dikkatini çektiği yetmezmiş gibi diğer özellikleriyle de Lupe’nin sevgilisi Juanma ve erkek kardeşi Álvaro’nun da dikkatini çekince Lupe de Mia’ya karşı iyice kuruluyor tabii.

*Álvaro (José Giménez-Zapiola), Lupe’nin ondan bir yaş büyük olan yarı kardeşi. Mercedes’in ilk evliliğinden olma oğlu. Álvaro ve Mia, Mia’nın okula gelişinin ardından çabucak kaynaşmaya başlıyorlar. Álvaro’nun şu sıralar en büyük gündem maddesi ise basketbol takımı kaptanlığı. Bu konuda Lupe’nin sevgilisi Juanma ile yoğun bir çekişme halindeler.

*Juanma (Santiago Saez), bekar annesiyle beraber yaşıyor. Babası birkaç yıl önce vefat etmiş ve annesini başka erkeklerle birlikte görmeye hazır değil hala. Mia’nın tıpkı Álvaro gibi Juanma’yı da etkilediğini belirtmeden geçmeyelim tekrardan.

*Mia’nın en yakın arkadaşı olan, beraber şarkı yazıp söylediği ama okula kabulünün ardından ister istemez eskisi kadar vakit ayıramadığı Gaspar rolünde Axel Muñiz‘i izliyoruz. Gaspar, sakin bir yapısı olan son derece destekleyici bir arkadaş.

*Mia’nın yeni okulundaki yeni arkadaşları Zoe ve Simón karakterlerine Carmela Barsamián ve Paulo Sánchez Lima hayat veriyor. Zoe, asi ruhlu bir genç kız. Yapmacık insanları pek sevmeyen ikilinin Mia gelmeden önce birbirlerinden başka arkadaşları yokmuş okulda.

*Lupe’nin kankaları Augustina ve Sofia rollerinde ise Majo Cardozo ve Majo Chicar‘ı izliyoruz. Augustina, Álvaro’nun kankalarından birine aşık gizliden gizliye. Aynı şekilde Juanma’nın kankalarından biri de Augustina’ya aşık platonik bir şekilde. Sofia ise kafayı dizilerle bozmuş, arkadaşlarına hayata dair dizilerden örnekler veren, çok da zeki olmayan, kendi halinde, naif bir kız.

İlk 9 bölüm itibarıyla idare eder buldum ben diziyi. Elbette hitap ettiği kitle gereği beklentiyi oldukça düşük tutmak lazım. İlkbahar-yaz döneminde, boğucu dramalardan sıyrılmaya ihtiyacımız olduğu günlerde keyifli vakit geçirmek için şans verilebilecek basit bir dizi kısacası Go! Vive a Tu Manera. İzlemeyi düşünenlere iyi seyirler dilerim.

Bu da fragmanı: