Adam Glass‘ın (The Chi, Supernatural) yazarlığını ve yönetici yapımcılığını üstlendiği Netflix’in 8 bölümlük kadın odaklı casus draması In from the Cold, 28 Ocak’ta ekranlarda olacak.

Margarita Levieva (Revenge, Allegiance, The Deuce, The Blacklist), New Jersey, Cherry Hill’de yaşayan bekar bir anne olan Jenny Franklin karakteri ile dizinin başrol oyuncusu.

Jenny, kızıyla birlikte çıktıkları bir Avrupa tatili sırasında, CIA onu bir Rus casusu olarak uzun süredir gömülü olan geçmişiyle — ona “özel yetenekler” kazandıran gizli bir KGB deneyinin ürünü — yüzleşmeye zorlamasıyla hayatı alt üst olur. Gizemli bir dizi çılgın ve ölümcül olay, onun yeteneklerine birebir sahip birinin masum insanları hedef aldığını düşündürdükten sonra Jenny, bu kötü adamı durdurmak veya ailesini ve kurduğu yeni hayatı kaybetme riskini almak için saklandığı yerden çıkmak zorunda kalır.

Stasya Miloslavskaya, kendisini Sovyet geçmişinin yalanlarına bağlı tutmaya çalışan otoriter akıl hocası ile 1990’ların başlarında çok mümkün görünen “Yeni Rusya”nın özgürleştirici vaadi arasında tehlikeli bir şekilde sıkışan Rus istihbarat ajanı Anya’yı canlandıracak.

Cillian O’Sullivan (Vikings, The Blacklist), “The Whisper” kod adlı, uzun süredir kayıp, çok gizli bir Rus İstihbarat varlığının peşine düşen ve kendi kişisel kan davasını çözmesine yardım etmesi için taraf değiştirmeye zorlayan bir haydut CIA ajanı Chauncey Lew karakterine hayat verecek.

Lydia Fleming, Her genç gibi kendi kimlik duygusuyla boğuşan yetenekli, genç, rekabetçi bir artistik buz patencisi Becca’yı canlandıracak. Ne kendisi annesinin bir casus olduğunu ne annesi, kızının daha karanlık dürtülerini harekete geçirme ihtiyacı hissettiğini biliyor.

Charles Brice (Homeland), en iyi çabalarına rağmen Chauncey Lew’in sağ kolu olarak çalışmaya başlayan yetenekli bir bilgisayar korsanı Chris’i canlandıracak. Chris, intikam için gözünü kör eden Chauncey’nin ahlaki pusulası olur.

Alyona Khmelnitskaya, Eski bir KGB saha operatörü, 1990’ların başında SVR eğitmeni ve denetleyicisi olan Svetlana Petrova’yı canlandıracak. Yıkılmış hayalleri ve “Eski Rusya”ya bağlılığı, himayesi altındaki genç Anya’nın ülkesi için her şeyi feda etmeye istekli olmasını sağlamaya yönelik manyak bir saplantıyı besliyor.

Lola Mae Loughran, Amanda Bright, Anastasia Martin, José Luis García Pérez, Alexandra Prokhorova, Jeremy Ang Jones dizinin kadrosunda yer alan diğer isimler.

Aslında Mart 2020’de İspanya’nın Madrid kentinde çekimlere başlaması planlanıyordu, ancak pandemi nedeniyle prodüksiyon ertelendi. Dizi sonunda bu yılın Mart ayında post prodüksiyona girdi.

Ami Canaan Mann (Marvel’s Cloak & Dagger) ve Birgitte Stærmose (Industry, The English Game), dizinin 4’er bölümünü yönetti.

Kaynak