Malumunuz günümüzün artık en meşhur dizileri süper kahraman temalı diziler. Bu konuda Marvel ve DC Comics çizgi romanları üzerinden uyarlama diziler yapılıyor. Bu tarz dizilerin son meyvesi Marvel’s Cloak and Dagger oldu. 7 Haziran tarihinde Freeform’da başlayan dizinin şu ana kadar 6 bölümü yayınlandı ve ilk sezonu 10 bölüm sürecek. İkinci sezon hakkında henüz bir duyuru yok.

Ayrıca dizinin 1. sezonu 5. bölümüyle Marvel’s Luke Cage’in 2. sezon 8. bölümünü detaylarla birbirine bağlayıp bu diziyi de resmi olarak Marvel evrenine aldılar.

Dizinin yapımcı koltuğunda Joe Pokaski bulunurken yürütücü yapımcı tarafında Pokaski’ye Jeph Loeb ve Jim Chory eşlik ediyor. Gina Prince-Bythewood ise yönetmen koltuğunda oturuyor.

İsterseniz gelin bu diziyi biraz daha yakından tanıyalım.

KONU

Tandy Bowen ve Tyrone Johnson çocukluklarında çok kötü bir olay yaşamıştır. Bu olayın üzerine ikisinin de yaşamı değişmiştir. Seneler sonra ikilimiz tesadüf eseri karşılaşırlar ve ikisinin de bugüne kadar fark etmediği bir takım güçleri ortaya çıkar. Bunun üzerine ikisi de güçlerini keşfetmeye başlarlar ve geçmişlerinde yaşadıkları kötü olaylar üzerine araştırma yapmaya çalışırlar. İlk karşılaşmanın üzerine yeniden birbirlerinin yoluna çıkarlar ve geçmişlerinde yaşadıkları olayları birleştirerek ortak olarak çalışmaya başlarlar. Bu sırada da yeni güçlerini keşfederler.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR 

Tandy Bowen / Dagger (Olivia Holt)

Babasını çocukken araba kazasında kaybetmiştir. Bunun üzerine bütün yaşamı alt üst olmuş; annesi ile beş parasız kalmışlardır. Şimdilerde küçük çaplı hırsızlıklarla geçimini sağlamaktadır. Tyrone ile karşılaştıktan sonra hayatı değişecektir. Babasının ölümü ve onun şirketi hakkında araştırma yapmaya başlayacaktır.

Daha önce çocuk dizilerinde ve bir iki filmde yer alan oyuncunun ilk ciddi işi olarak bu diziyi gösterebiliriz.

 

Tyrone Johnson / Cloak (Aubrey Joseph)

Tyrone, çocukluğunda polisin kaza kurşunu ile ağabeyini öldürdüğüne şahit olmuştur ve kimseyi kendisine inandıramamıştır. Tandy ile karşılaştıktan sonra geçmişinde yaşadığı olay tekrar gözü önüne gelir ve onu vuran polis üzerinden araştırma yapmaya başlar.

Oyuncuyu daha önce The Night Of dizisinde konuk olarak izlemiştik.

 

Brigid O’Reilly (Emma Lahana)

New Orleans’a yeni gelen bir dedektiftir. Yaşanılan bazı olaylar üzerine Tyrone ve Tandy ile yolu kesişir.

1 x 05 ispiyonu!! 5. bölümle birlikte eskiden Luke Cage’in yaşadığı yer olan Harlem’de Misty Knight ile birlikte çalıştığını ve arkadaş olduğunu öğreniyoruz.

Oyuncuyu son olarak Haven dizisinde izlemiştik.

 

 

 

 

 

Adina Johnson (Gloria Reuben)

Tyrone’un annesidir. Onun son zamanlardaki halleri yüzünden endişelidir.

Oyuncuyu Blindspot ve Mr. Robot dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

 

 

 

 

Otis Johnson (Miles Mussenden)

Tyrone’un babasıdır.

Oyuncuyu Queen Sugar, Marvel’s Luke Cage ve Mr. Mercedes dizilerinde konuk oyuncu olarak görmüştük. (Luke Cage dizisinde farklı bir rolde konuk oyuncu olmuş.)

 

 

 

 

 

Connors (J.D. Evermore)

Tyrone’un ağabeyini vuran dedektiftir. O zamanlar üniformalı bir polisken olayın üstünü kapattırmış ve şimdi dedektif olarak çalışmaktadır. Yolsuzluk ve kirli işlere bulaşmış bir polistir.

Oyuncuyu Rectify dizisinden hatırlayabilirsiniz.

 

Melissa Bowen (Andrea Roth)

Tandy’nin annesidir. Kocasını kaybettikten sonra bütün mal varlığını da kaybetmiştir. O zamandan beri çeşitli işlerde çalışarak kızı ile geçimini sağlamaya çalışmaktadır; bir yandan da kocasının şirketine dava açıp onlardan aldıklarını geri almak istemektedir.

Oyuncuyu 13 Reasons Why dizisinden hatırlayabilirsiniz.

 

 

Delgado (Jaime Zevallos)

Tyrone’un gittiği kilisenin rahibidir. Tyrone’u destekleyen birisidir. Aynı zamanda onun okulunda danışman olarak görev yapmaktadır.

Oyuncuyu son olarak Animal Kingdom dizisinde konuk olarak izlemiştik.

 

 

 

Liam Walsh (Carl Lundstedt)

Tandy’nin erkek arkadaşıdır. Birlikte yasa dışı işler yaparlar.

Oyuncuyu Conviction dizisinde konuk oyuncu olarak izlemiştik.

 

 

Diziyi severek izliyorum ama konusunu ağır ilerlettiğini söylemek isterim. Marvel’ın Netflix dizilerindeki uyuşukluğu burada da yaşıyoruz yani ana konu olarak. Fakat başrol ikiliyi sevince ve “Bunlar nasıl süper kahraman olacak? Tam olarak özellikleri, güçleri neler?” diye merak ettiğimden dolayı sıkılmadan izliyorum. Muhtemelen yaz aylarında olmasaydı başlamazdım ama bu aylardaki dizilere oranla gideri olduğunu da söyleyebilirim.

Ucundan bağlamış olsalar da evrene dahil etmelerine sevindim. İlerleyen sezonlar olursa başka bağlantılar da görebiliriz diye düşünüyorum. Özellikle Marvel’ın bir diğer gençlik soslu dizisi Marvel’s Runaways ile bir ortak bölüm çekebilirler belki.

Kısaca Marvel’s Cloak and Dagger böyle bir dizi. Fazla beklenti yapmadan girerseniz memnun kalacağınızı düşünüyorum.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI

NOT: Dizi ile ilgili daha önce şu yazıda yorum yapılıyordu.